arfem aluminyumDiyarbakır’dan Dünyaya Alüminyum Üreten Adres: Arfem Alüminyum

“Kurulduğu günden beri Türkiye’nin birçok ilinde başarılı işlere imza atan Arfem İnşaat ‘Diyarbakır’dan Dünya’ya Üretiyoruz’ sloganını kendine şiar edinmiştir. Arfem Alüminyum, alüminyum profil üretmek üzere 2011 yılında kurularak ülkemiz sanayisine kazandırılmıştır” diyen Arfem Alüminyum Fabrika Müdürü Yüksel İSAOĞLU ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

arfem aluminyum 58a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Yüksel İSAOĞLU, Makine Mühendisiyim. Yaklaşık 20 yıldır Alüminyum Ekstrüzyon sektörünün önde gelen firmalarında çeşitli görevlerde bulundum. Son 6 yıldır Arfem Alüminyum’da Fabrika Müdürlüğü görevini yürütüyorum.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Arfem’in ticari hayatı, 1988 yılında; İnşaat, otoyol, altyapı, baraj, içme suyu göleti, arıtma tesisi ve hidroelektrik tesisi yapımında faaliyet göstermek üzere Arfem İnşaat’ın Diyarbakır’da kurulması ile başlamıştır. Kurulduğu günden beri Türkiye’nin birçok ilinde başarılı işlere imza atan Arfem İnşaat “Diyarbakır’dan Dünya’ya Üretiyoruz’’ sloganını kendine şiar edinmiştir. Arfem Alüminyum, alüminyum profil üretmek üzere 2011 yılında kurularak ülkemiz sanayisine kazandırılmıştır. Yine altyapı alanında grup firmalarımızdan olan Eskikale, Baran Yapı ve Cenba’yı zaman içerisinde bünyesine katmış olup şu anda toplam 5 adet aktif şantiye ile karayolu yapımı çalışmaları sürdürmektedir. Arfem Alüminyum; Organize Sanayi Bölgesinde, 40.000 m² açık alan üzerinde, 21.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermektedir. 19 beyaz yakalı olmak üzere toplam 250 çalışanımız ve 14.000 Ton/Yıl kapasiteli 1.100, 1.450 ve 2.200 ton gücünde 3 adet ekstrüzyon presi, eloksal ve elektrostatik toz boya tesisleri ile yaklaşık 10.000 Ton/Yıl alüminyum profil üretimi yapmaktayız.

İnşaat, mobilya, duşa kabin, cam balkon, perde, küpeşte ve elektronik gibi alanlar üretim yaptığımız başlıca iş kollarıdır.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi firmamızın birinci önceliğidir. Üretim süreçlerimiz ve organizasyonumuz ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi doğrultusunda oluşturulmuş ve kalitenin sürdürülebilir olması hedeflenmiştir.

Bayilik sisteminiz varsa bilgi verir misiniz?

Erbil, Irak’ta faaliyet gösteren Arfem Company ile %45 oranında ihracat yapmaktayız. Yurtiçi satışlarımızı geniş bayi ağımızla yapmanın yanı sıra Mersin, Ankara ve Konya’da bulunan mağazalarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Katıldığınız İstanbul Avrasya Fuarı’nı değerlendirir misiniz?

Avrasya Fuarı’nı beklentimizin üzerinde bir ilgi ve performansla gerçekleştirdik. Ülkede yaşanan ekonomik sorunlar, ihracat miktarlarını arttırmayı zorunlu kılarken, özellikle yurtdışından, Avrasya Fuarı’na katılan ziyaretçilerin firmamıza gösterdikleri yoğun ilgi bizi oldukça mutlu etti. Bu sayede yeni bağlantılar, anlaşmalar yapma fırsatımız oldu. Bu anlamda yüksek verimlilikte bir fuar yaptığımızı söyleyebiliriz.

Fuarda sergileyeceğiniz ürünler ve yenilikleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Fuarda, mimari gruplarımızdan cephe sistemleri ve 55’lik sistem serimizin yanı sıra yeni geliştirdiğimiz ‘Kaldır Sür’ sistemi ve özellikle çok katlı binalarda kullanım kolaylığı sağlamaya yönelik olarak bütün kanatların ayrı ayrı hareket edebildiği giyotin cam sistemleri çok büyük ilgi gördü.

2018 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2018 yılının özellikle 2. yarısı ekonomik açıdan oldukça zor koşullar altında geçti. Bütün olumsuzluklara rağmen 2018’i başarılı bir şekilde geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Yurtdışı pazarında daha aktif bir şekilde yer alarak ihracat oranımızı artırırken aynı zamanda 2019 için ciddi bir alt yapı oluşturmuş olduk. Bu nedenle 2019 yılını da başarılı bir şekilde geçireceğimize inanıyoruz.

Aluminum Producing Address, from Diyarbakır to the World. Arfem Aluminium

“Since its foundation, with successful businesses in many provinces of Turkey, the Arfem Aluminium adopted the motto ‘We produce to the World from Diyarbakir’ Arfem Aluminium, was founded to produce aluminium profile in 2011” says Arfem Aluminium’s Factory Manager Yüksel İSAOĞLU, who we have made an interview with.

arfem aluminyum 58b

Powered by OrdaSoft!