bulut plastik logoBulut Plastik, Müşteri Memnuniyetini Her Şeyin Üstünde Tutuyor

“İlk hedefimiz müşteri memnuniyeti. Doğru ürünü doğru müşteriye en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaştırmak en büyük gayretimiz. Genç ve dinamik kadromuzla müşterilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz” diyen Bulut Plastik firma yetkilisi Ömer AKBULUT ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

bulut plastik 58

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1978 Çankırı’da doğdum. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. İş hayatına Ankara’da alüminyum profil aksesuar yapı malzemeleri satan bir firmada başladım. Çırak olarak başladığım bu işte zamanla yükselerek çeşitli kademelere geldim. Satış sevkiyat depo sorumlusu ve en son satış pazarlama satınalma gibi görevlerde 12 yıl kadar çalıştım; bu firma benim ilk ve tek çalıştığım firma, bütün iş tecrübelerimi bu firmada kazandım. 2010 yılında firmadan ayrılarak kardeşimle birlikte Bulut Plastik şirketimizi kurduk.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 2010 yılında Ankara İvedik OSB’de kuruldu.150 m² bir dükkanda tek makineyle başladığımız işimizi bir yıl sonra 700 m² bir yere taşıdık. Burada imalatımıza 2 makine daha ekledik. Yumuşak fitil makinesiyle başladığımız işimize daha sonra sert profil makinesi ve co ekstrüzyon makinası ilave ettik. İnşaat ve yapı sektöründe hizmet veriyoruz, bunun yanında otomotiv medikal alnında ürünlerimiz var.

Sektöre sunduğunuz ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Ağırlıklı olarak inşaat sektörüne hizmet veriyoruz. Çelik kapı fitilleri, iç kapı fitilleri, otomatik kapı kepenk fitilleri, alüminyum doğrama fitilleri, cephe kaplama fitilleri. Bunun yanında cam balkon sistemleri, otomotiv grubu fitilleri, medikal hortumlar, sert profil üretimi, yalıtım ürünleri sektöre sunduğumuz hizmetlerin arasında yer alıyor. Tente ve gölgelendirme sistemleri, kıl fitil, yapışkanlı izolasyon bantları ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

İlk hedefimiz müşteri memnuniyeti. Doğru ürünü doğru müşteriye en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaştırmak en büyük gayretimiz. Genç ve dinamik kadromuzla müşterilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz.

Bayilik sisteminiz varsa bilgi verir misiniz?

Ürünlerimizin büyük kısmını Ankara’daki müşterilerimize satıyoruz. Başta alüminyum profil, aksesuar, hırdavat satan bayilerimiz var. Bunun yanında yapı malzemeleri ve yalıtım malzemeleri satan firmalar yer almaktadır. Son yılda özel kalıplar yaparak üretici bayilerimiz de ağırlık kazandı.

bulut plastik 58a

Katıldığınız Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nı firmanız açısından değerlendirir misiniz?

2019 Kapı Pencere Cam Alüminyum Fuarı ilk katıldığımız fuar oldu. Fuar maddi olarak olmasa da manevi olarak çok şey kattı. Sektördeki yerimizi gördük. Özeleştiri yaparsak çok geride olduğumuzu gördük. Bunun yanında ufkumuzu da çok açtı. Ürünlerimiz dolaylı olarak yurtdışına gidiyor. Bu fuarla birlikte neden kendimiz ihracat yapmıyoruz sorusunu sorduk. Bunun için hızlı bir şekilde çalışmalara başladık ve ilk ihracatımızı yaptık, inşallah devamı gelir. Ürün kalitesi çok önemli. Bunun için önümüzdeki yıllarda yatırımlarımızı bu yönde yapacağız. Fuar gerek katılımcıları gerekse ziyaretçileri açısından kaliteli firmalardan oluşmakta. Bunun için kalite öncelikli bir firma olmayı hedefliyoruz.

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

2019 için bir fuar katılım planımız yok. 2019’da eksiklerimizi tamamlayıp daha güçlü bir şekilde 2020 yılında hem yurtiçi hem de yurtdışı fuarlara katılmak için hazırlık yapacağız. Ziyaretçi olarak bir yurtdışı fuarına gitmeyi planlıyoruz.

 

2018 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2018 yılı son çeyreği hem firmamız hem de sektör açısından çok sıkıntılı geçti. Piyasalardaki dalgalanmalar özellikle büyük firmaları çok etkiledi. Onların etkileri bizim gibi küçük firmaları maddi olarak sıkıntıya soktu. Eylül, ekim, kasım, aralık ayları sektörün en hızlı çalıştığı dönemdir. Hem firmamız hem de sektör bu ayları durgun geçirdi. Bu durgunluk da 2019 yılını etkiledi.

Hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Zor bir 2018 yılı geçirdik. 2019’da istikrarı koruyarak yeni yatırımlarla ihracat hedefimiz var. İstikrar, güven ve kalite politikası çerçevesinde firmamızı şekillendireceğiz. Müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını piyasa koşullarındaki sıkıntılara rağmen en hızlı ve kaliteli bir şekilde gidermek en büyük hedefimiz. Yılmadan, yorulmadan, gece gündüz demeyip üretimi artıracağız. Tüketim toplumundan çıkıp artık üreten bir TÜRKİYE hedefimiz var.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Umudumuzu kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Tedbiri ve tevekkülü elden bırakmadan hak ve hukuktan ayrılmadan büyümeye devam edeceğiz. Ayrıca bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Bulut Plastic Keeps Customer Satisfaction Above All

Our first aim is customer satisfaction Our greatest effort is to deliver the right product to the right customer in the fastest and highest quality way. We had an interview with Ömer AKBULUT, the firm executive of Bulut Plastic who says “We serve our customers in the best way with our young and dynamic staff.”

 

bulut plastik 58c

Powered by OrdaSoft!