amanosYeni Yaşam Alanlarınızın Mimarı: Amanos

Kayra Metal A.Ş. ve Amanos Mimari Yapı Sistemleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ ile firmalarının yapılanmaları, ticari faaliyetleri, ihracatları, gelecek yıllardaki planları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

amanos 57

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

28 yıllık sektör deneyimine sahibim. Sırasıyla Yılmazlar Alüminyum San. Tic. Ltd. Şti’nde Genel Koordinatör, Nur Alüminyum San. Tic. Ltd. Şti’de Satış Müdürü olarak çalıştım. Halen Kayra Metal A.Ş ve Amanos Mimari Yapı Sistemleri A.Ş’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ticari faaliyetine 2006 yılında başlayan şirketimiz çeyrek asırlık bilgi birikimi ve deneyimini, esnek ve dinamik yapısını Amanos markası ile birleştirip dünya çapında projelerde başarıyla yer alıyor.

Kayra Metal A.Ş., profil, sistem profilleri, cephe kaplama sistemleri, kompozit panel, ofis bölme sistemleri, güneş kontrol sistemleri ve aksesuarları ile ulusal ve uluslararası müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri, kısa sürelerde, ekonomik çözümlerle sunan bir firmadır. Uzman ve deneyimli kadrosu, yüksek teknoloji ekipmanları ile donatılmış 5.500 m² kapalı alana sahip tesisi ile Kayra Metal A.Ş. müşterilerine; mimari tasarım, proje yönetimi, imalat ve lojistik hizmetleri veriyor.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Tasarım tescilleri firmamıza ait mimari ve gölgelendirme sistemleri kapsamında, cephe, ışıklık, kapı ve pencere, kayar kapı, içe ve dışa katlanır kapı, motorlu ve manuel seçenekleri ile düşey sürme, açılır tavan, veranda, çit, cephe kaplama, kompozit panel, ofis bölme, güneş kontol sistemleri, bu sitemlere ait aksesuarlar, diğer sektörlere yönelik farklı geometrik yapılara sahip alüminyum profiller ve aksesuarları ile marka bilinirliğimizi sağlamaktayız.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Kayra Metal A.Ş. olarak; Ar-Ge, üretim ve satıştaki gücümüzle projelere çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Hedeflerimiz doğrultusunda yenilikçi, çağdaş bir anlayış ile müşterilerimizin ürün kalitesi ve performans beklentilerini sürekli karşılayarak memnuniyeti arttırmaktayız. Bu süreçte işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili tüm çevresel ve yasal gereklere de uymaktayız.

Ocak ayında katıldığınız Münih BAU Fuarı’nda sergilediğiniz ürünler hakkında bilgi verir misiniz? Fuarı firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Ocak ayında gerçekleşen Münih BAU 2019 Fuarı’na gölgelendirme sistemlerimizin içinde yer alan SSA Cam Sürme, VRA 160 Veranda, SRA 140 Motorlu Cam Tavan, GSA 130 Motorlu Düşey Sürme Sistemlerimizle katıldık. Sistemlerimizin birbirlerine entegre olma özelliğini kullanıp yeni yaşam alanları oluşturma sürecinde örnek modüller oluşturup, bu yaşam alanlarını sergilemek, tasarımcı uygulamacı ve genel ziyaretçilerle buluşturmak ve gelen olumlu geri dönüşlere tanık olmak bizler için heyecan ve gurur vericiydi.

Yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız / katılmayı planladığınız diğer fuarlar nelerdir?

6-9 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan 2019 Avrasya Kapı ve Pencere Fuarı’na katılacağız.

İhracat noktalarınızdan ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

30 farklı ülkeye ve çok farklı müşteri grubuna hitap etmekteyiz. Hedefimiz Avrupa pazarından gölgelendirme sistemlerimizle gerekli payı almaktır.

2018 yılını firmanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

İnşaat sektörü için 2018 yılı zorlu bir yıl oldu. Dövizdeki yükseliş, Türk lirasındaki değer kaybı, seçim öncesi yaşanan belirsizlik ve ihracat yaptığımız pazarlardaki istikrarsızlıklara rağmen 2018 yılını satış olarak beklentilerimiz doğrultusunda tamamladık. İnşaat sektörüne devam eden hükümet desteği, sektörün gelişimi konusunda pozitif bir etki yaratacaktır.

2019 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Türkiye’deki tüm firmalar gibi ihracat odaklı çalışmak ve kendimize yeni pazarlar açarak yola devam etmek gibi planlarımız bulunuyor.

The Architect of Your New Living Areas: Amanos

In Kayra Metal A.Ş. and Amanos Mimari Yapı Sistemleri A.Ş, we realized a conversation with Chairman of the Board of Directors, Kerem YILMAZ about the structuring, commercial activities, exports and plans of the companies in the years to come.

Powered by OrdaSoft!