alfa metal logoİhracatını Sürekli Olarak Arttıran Firma: Alfa Metal

30 yıllık engin birikimi, alüminyum döküm sektöründeki duayen özelliği, kaliteli üretim mantalitesi ve zamanında hizmet anlayışını kalifiye personeliyle birleştirerek alt yapısında toplayan Alfa Metal Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAKANER’e röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

 

 

alfa metal 57a

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan firmamız, alüminyum ekstrüzyon firmalarının talepleri doğrultusunda 90, 100, 110, 127, 140, 152, 178 gstave 202 mm gibi değişik çaplarda ve yine isteğe göre uluslararası normlardaki 6005, 6060, 6063, 6082, 6463 ve benzeri alüminyum alaşımları şeklinde yüksek kalitede billet üretmeye devam etmektedir. Müşterilerine layık oldukları en kaliteli billeti sunabilmek için dünyanın en modern döküm sistemi olan Amerikan “Wagstaff AirSlip Hot Top Billet Casting System” ile döküm yapmaktadır.

2018 yılında yapmış olduğunuz yatırımlar ve yeni ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

2018 yılında üretime başlayan yeni tesisimizle birlikte kapasitemizi 110.000 ton/yıla çıkarmış bulunmaktayız. Böylece üretim, kapasite ve satış hasılatı bakımından ciddi bir büyüme sağlamış durumdayız. Birincil ve ikincil alüminyum billet üretiminde Wagstaff döküm sistemi ve son teknoloji homojenizasyon fırınlarıyla Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda adından bahsettirmeyi başarmıştır.

Ürün gruplarınızın bulunduğu yurtiçi ve yurtdışı pazarlarınızdan bahseder misiniz?

İhracatını son yıllarda sürekli olarak artıran firmamız, yeni pazarlara yönelerek müşteri portföyünü genişletmeyi hedeflemektedir. Avrupa Birliği üyesi ve adayı, Afrika kıtasının gelişmekte olan yirmi farklı ülkesine ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı katılım sağladığınız / katılmayı planladığınız fuarlar nelerdir? Fuarları sektörümüz ve firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Yurtdışı fuar organizasyonlarına katılarak teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edeceğiz. Yeni pazarlara yöneleceğiz ve yurtdışı müşteri portföyünü genişleterek ihracatımızı artıracağız. Türkiye alüminyum sektörünün tanıtım gücünü kullanabilmesi için yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına yoğun katılım sağlanmalıdır. Fuarlar, mal ve hizmet üreticilerinin ve tüketicilerinin belli zaman ve mekân dilimi içerisinde buluştukları bir pazar niteliği taşımaktadır. Fuarların belirli bir konuya yönelik olması, katılımcı firmalara ilgili talebi doğrudan, kısa sürede ve en etkili biçimde yakalama imkânı vermekte; bu sayede de hem satış hem tanıtım açısından önemli kazanımlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan fuarlar, tanıtım kapsamlı olmakta ve katılımcıların etkili satış grafiğinin birebir pazarlama ilişkileri ile artmasına aracılık etmektedir.

Alfa Metal Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali BAKANER

Company that continuously increases its exports: Alfa Metal

We conducted an interview with Mr. Ali BAKANER who is the Chairman of Alfa Metal Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. company which is the veteran in the aluminum casting sector with its’ 30 years of experience, featuring and combining quality production logic and timely service understanding with its qualified personnel and infrastructure.

 

alfa metal 57b

Powered by OrdaSoft!