monticelli“2019’da da Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarlarına Katılacağız”

“Fuarları hem sektörün aksaklıklarını tespit etmek hem de bunların önlemini alabilmek adına çok anlamlı buluyoruz. 2019 yılında da fuarlara katılmaya devam edeceğiz” diyen Monticelli Türkiye Direktörü Hayg CİHANGÜL’e röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

monticelli 55a

Öncelikle markanızı tanıyabilir miyiz?

60 yıl önce İtalya’da kurulan Monticelli, sadece alüminyum köşe bağlantı aparatları (takozları) üreten bir firmadır. Türkiye’de Monticelli ile çalışmak isteyen firmalarla direk bağlantıya geçtik ve işbirliğimizi sürdürdük. Son 3 yılda kapı pencere fuarlarına kurumsal olarak katıldığımızda edindiğimiz fikir; öncelikle ürünlerimize piyasada kolay ulaşılabilmeliydi. Bu yüzden alüminyum piyasasının merkezi olan İstanbul Çağlayan Hürriyet Mahallesi’nde showroom ve küçük bir depo açmayı kararlaştırdık, böylece 2017 itibariyle faaliyete geçtik.                                                                                  

Markanızın sektöre kazandırdığı ürünleri, hizmet alanını sizden dinleyebilir miyiz?

Konusunda lider olan firmamız, kusursuz doğrama montajı için her tür gereksinime çözüm üretir. Özellikle köşe bağlantılarının tasarım ve gelişim aşamasından, ürünün imalatına kadar uzmanlaşmış dünyadaki tek firmayız. İmalat sürecinin tamamı, tüm kaynaklarımızı kullanarak İtalya’daki fabrikamızda gerçekleşmektedir. Firmamız 4. 000’in üzerinde bir ürün yelpazesine sahiptir. Müşterilerimiz için özel bağlantılar yaparak yapı profillerinin dünyasında yeni ufuklar açıyoruz. Yükseklik, en farklı açılar, büyük ölçü bizim için asla sorun olmaz. Ürünlerimizle zaman ve aşınmaya karşı mükemmel çözümler sağlıyoruz.

Montix kaplama ve paslanmaz çelik bağlantılarımız, özellikle nemin ve tuzun meydana getirdiği sert çevresel şartlara maruz kalan müşterilerimize önerdiğimiz bir ürün. Montix’le yapılan tüm bağlantılar, tüm orijinal özelliklerini, ekstrem koşullarda dahi 10 yıla kadar, normal koşullarda 25 yıla kadar koruyor.

Katıldığınız Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarlarında hangi ürünlerinizin tanıtımını gerçekleştirdiniz?

Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarlarına katılımımızın bu sene 3. yılı ve geçen bu süre içinde ülkemizdeki üreticilerin daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini tespit ettik ve tüm dileğimiz bunu ivedilikle gerçekleştirebilmektir. Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarlarını hem sektörün aksaklıklarını tespit etmek hem de bunların önlemini alabilmek adına çok anlamlı buluyoruz. 2019 yılında da fuara katılacağız.

Bu yıl fuarlarda tanıttığımız yeni ürünlerimizden biri Fujicross T. Bu ürünümüz, bağlantılarında kertmeye gerek olmadan monte edilebilir özellikte ve bu, zamandan ciddi tasarruf etmemizi sağlıyor. Ayrıca yeni bağlantımız Strong, orta gaydlarda büyük takozlara ihtiyaç bırakmayacak güçte tasarlandı. Bu üründe cam montajı sıkıntısını da giderdik. Pazarda yoğun talep gören bu ürün umarım yakın zamanda üreticilerimizin dikkatini çeker ve onlara en iyi çözümü sunar.

2018 yılı fuar takviminizde yer alan diğer organizasyonlar nelerdir?

Dünya üzerinde kurulan pek çok fuara katıldık ve katılmaya devam ediyoruz: Almanya, Fransa, İtalya, Sırbistan, Rusya, İran, Dubai vb. Bununla birlikte birçok sistem firmasının da alt üretimini ve Ar-Ge’sini üstlenmiş durumdayız.

“We Will Participate in Door, Window, Glass Fairs in 2019 in Eurasia’’

“We find the fairs to be very meaningful in order to identify the problems of the sector and to take necessary measures against them. We will continue participating in 2019 as well’’ - said Monticelli Turkey Director Hayg CİHANGÜL, and answered our interview questions.

Powered by OrdaSoft!