stoper logoSiz Hayal Edin, Biz Üretelim

“Manuel/Motorlu Hareketli Güneş Kırıcı aksesuarlarını birçok firma yurtdışından ithal ediyor. Hareketli Güneş Kırıcılar projeye özel tasarlanması gereken ürünlerdir. Biz mimarlara ‘elimizdeki ürün bu, projenizi ürüne uyarlayın’ demek istemiyoruz, bizim bakış açımız kesinlikle bu değil. Mimarın ya da tasarımcının isteklerine hayal gücüne sınır koymuyoruz” diyen Stoper Genel Müdür Yardımcısı Erdem BIYIK ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 stoper 54a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ben Erdem BIYIK, 1992 İstanbul doğumluyum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Üç yıldır aktif olarak Stoper’de çalışıyorum. Stoper’in hayatımdaki yeri 3 yıl ile sınırlı değil tabi ki. 13 yıl önce çırak olarak çalışmaya başladığım şirkette bugün Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonundayım.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

2000 yılında kurulmuş olan firmamız, birçok sektöre üretim yapmaktadır. Asansör sektörü ile başlayan üretim serüvenimiz, alüminyum sektörü ile günden güne büyüdü. Alüminyum sektöründe aksesuar üreticisi olarak bulunmamızın yanı sıra, son dönemde, sektörün ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda “Hareketli Güneş Kırıcı Sistemler” üzerine çalışmaya başladık.

Hareketli Güneş Kırıcı Sistemlerde tasarımı ve üretimi ile anahtar teslimi projeler yapıyoruz.

“Hareketli Güneş Kırıcı Sistemler” de manüel sistemlerin dışında otomatik/motorlu sistem üretimimiz ile sektördeki projelerde ayrıcalık yaratarak tercih sebebi oluyoruz.

Firmamızın altyapısının ve üretim kapasitesinin bize sunmuş olduğu, tasarım ve üretim gücüyle, mimarlar ve proje ofislerine tasarım ve teknik desteği bir arada sağlayabiliyoruz.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Stoper, hem asansör hem de alüminyum sektöründe tanınan ve bilinen bir marka. Bu iki sektörde de tasarımlarımız ve ürettiğimiz ürünlerle fark yarattığımıza inanıyoruz. İnancımızın kaynağı da müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler.

Hareketli Güneş Kırıcı Sistemlerimiz ile de marka ve sistem bilinirliğimizi sağladığımız gibi önemli projelerde sistemlerimizin kullanılmış olması referanslarımızın güçlü olma fırsatını sağladı.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

En büyük rekabetçi avantajımız; Manuel/Motorlu Hareketli Güneş Kırıcı aksesuarlarını birçok firma yurtdışından ithal ediliyor. Hareketli Güneş Kırıcılar projeye özel tasarlanması gereken ürünlerdir. Biz mimarlara “elimizdeki ürün bu, al bunu kullan” demek istemiyoruz, bizim bakış açımız kesinlikle bu değil. Mimarın ya da tasarımcının isteklerine hayal gücüne sınır koymuyoruz, “Siz Hayal Edin, Biz Üretelim” diyoruz. İthal sistemler bu esnekliği sağlayamıyor ve siz ürüne uymak zorunda kalıyorsunuz. Bu sebeple bizim en büyük avantajımız, sistemlerimizi farklı tasarımlara ve projelere uygulayabiliyor olmamız. Bu esnekliğimizin yanı sıra, hem tasarımcı hem üretici olmamız fiyat konusunda da bizi avantajlı hale getiriyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız / katılmayı planladığınız fuarlar nelerdir?

Fuarlar marka ve ürün bilinirliği için bizim açımızdan büyük öneme sahip. Özellikle de yeni Güneş Kırıcı Sistemlerimizi tanıtımı ve bilinirliğini sağlamak için. Bu sene Hareketli Güneş Kırıcı Sistemlerimiz ile İstanbul Yapı Fuarına katıldık. Ürünlerimizin beklediğimizden daha çok ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Bunun sebebi birçok kişi için arayıp da bulunamayan ürünler olması. Bu tarz ürünler piyasada yeni doğmuş bir bebek gibi. Bizim amacımız katıldığımız ve katılacağımız fuarlar ile ürünlerimizin bilinirliğini arttırmak. Önümüzdeki senelerde yurtdışında da fuarlara katılarak ihracatımızı artırmayı planlıyoruz.

“You Image Then We Produce”

“Many companies import Manuel/Motorized Moving Sunshade accessories from abroad. Moving Sunshades are products of which must be designed for each person. We do not want to say to architects that ‘this is the product we have, take and use it’, our approach is not definitely like that. We definitely do not restrict architects or designers.” We made cheerful interview with Erdem BIYIK, Deputy General Manager of Stoper Company.

Powered by OrdaSoft!