kuzeyler aluminium logo“İşimizi Aşkla Yapıyor, Yorgunluk Nedir Bilmiyoruz!”

“Amacımız; müşterilerimizin memnuniyetinin devamlılığını sağlayarak mimari alüminyum sistemleri alanında yurtiçi pazarında olduğu gibi yurtdışı pazarlarında da satış ağını geliştirmiş güvenilir bir marka olabilmektir” diyen Kuzeyler Alüminyum Firma Ortaklarından Ekrem ORUÇ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

kuzeyler aluminyum 53a

Röportaja başlarken sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1997 yılında yüksek öğrenimimi tamamladıktan sonra bir alüminyum uygulama firmasında işe başlayarak sektöre adım attım. Sonraki yıllarda İthal mimari alüminyum sistemler pazarlaması yapan bir firmada bir süre çalıştıktan sonra ülkemizde ve dünyada mimari alüminyum sistemler alanında söz sahibi olan Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş’de yurtiçi pazarlama departmanında sorumluluk ve yöneticilik görevlerinde bulundum. 20 yılı aşan tecrübe ve deneyimlerimi, ortağı olduğum Kuzeyler Alüminyum San. ve Tic. Ltd. Şti’nde sektör ve iş arkadaşlarımla paylaşmaya devam ediyorum.

Kuzeyler Alüminyum, mimari alüminyum profil sistemleri ve aksesuarları, kompozit paneller, cephe yalıtım ve kimyasalları, bağlantı elamanları vb. ürünler alanında; genç, dinamik, güçlü kadrosu; profesyonel hizmet anlayışı, müşteri odaklı yaklaşımı, inovatif çözümleri, bünyesinde bulundurduğu dünyaca ünlü kaliteli markaları ile mimari alüminyum uygulama firmalarına yönelik yurtiçi ve yurtdışı satış faaliyetleri yapmaktadır.

Marka bilinirliğiniz ve şirket vizyonunuz konusunda neler söylemek istersiniz?

Kuzeyler Alüminyum, kurulduğu günden bugüne yurtiçi ve yurtdışı pazarında vermiş olduğu inovatif hizmetleriyle kısa sürede sektöre yön veren lider firmalar arasında yerini almıştır. Faaliyetlerini ve ürün çeşitliliğini her geçen gün genişleterek çalışmalarına devam etmektedir.

Pazarlama stratejisini “Hizmet Odaklı Empatik Yaklaşım” felsefesi üzerine kuran Kuzeyler Alüminyum, kurulduğu günden bugüne kadar satışını yaptığı her türlü ürünün zamanında teslimi, kalite ve güven anlayışıyla müşterilerine çözüm ortağı olabilmenin kararlılığı içindedir.

Amacımız; müşterilerimizin memnuniyetinin devamlılığını sağlayarak mimari alüminyum sistemleri alanında yurtiçi pazarında olduğu gibi yurtdışı pazarlarında da satış ağını geliştirmiş güvenilir bir marka olabilmektir.

Markanızın sürdürülebilirlik yaklaşımınız hakkında ne söylemek istersiniz?

Firmamız, mimari alüminyum sektöründe yaşanan aşırı rekabetçi fiyatlar ve alışılmış ticari anlayışın dışında kalarak herkesin yaptığını yapmayarak, müşterilerimizi devamlı iş ortağımız olarak görüp projelerinde onlara sistemine uygun detaylar, statik hesaplar, malzeme analizleri yaparak ve çözümler üreterek, karşılıklı katma değer sağlayan ürünlere yönelik satışlar yapmaktayız.

Yurtiçi ve yurtdışında katılmayı planladığınız, katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Kuzeyler Alüminyum olarak yurtiçi pazarlardan daha ziyade yeni fırsatların olduğu yurtdışı pazarlara yönelik çalışmalar içerisindeyiz. Özellikle de Afrika ülkeleri yakın dönem planlarımız arasındadır.

İhracat noktalarınız ile birlikte önümüzdeki dönemde hangi ülkeler ile ticari ilişki geliştirmeyi düşünüyorsunuz?

Devam eden ihracat ülkeleri olarak Avrupa’da İngiltere, Fransa, Almanya; Orta Asya’da Azerbaycan, Özbekistan başta olmak üzere diğer Türkî Cumhuriyetlere ve Afrika ülkelerine yönelik satışlarımız olmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde de Afrika ülkeleri için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.

Ülkemizde, mimari alüminyum sektörünün gelişmesi ve geleceği hakkında ne söylemek istersiniz?

Avrupa’da işçilik maliyetlerinin yüksek olması, bizlerden çok önce çevre kanunları ve yaptırımlarının uygulamaya konulması, Türkiye alüminyum sanayisinin dünya pazarında güçlenmesi, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik daralmaya rağmen önümüzdeki yıllarda sektörümüz daha da güçlenerek alüminyum pazarında daha fazla pay almaya devam edecektir.

“We Love What We Do, Tirelessly!”

We have done an interview with Kuzeyler Aluminum Company Partner Ekrem ORUÇ, said “Our goal is; by providing the continuity of our customers’ satisfaction, to be able to become a reliable brand in the field of architectural aluminum systems that developed its’ sales network in the domestic market as well as the foreign markets “

 

kuzeyler aluminyum 53b

 

Powered by OrdaSoft!