aluglas 53aKalitenin Adresi: Aluglas

Sektördeki son teknolojiyi ve gelişmeleri takip ederek, kaliteyi uygun fiyata müşterilerine ulaştırdığını söyleyen ve alüminyum profillerin patentinin Aluglas’a ait olduğunu belirtip, Türkiye’de ve dünyada aynı profili kullanan başka bir firmanın olmadığının altını çizen Aluglas Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BİLEN’e röportaj sorularımızı yöneltip keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

 

 

aluglas 53a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Firmamız 2009 yılında İstanbul’da kurulup 15 yıldır sektörün içinde yetişmiş deneyimli kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Firmamızın merkezi ve deposu Ümraniye Atakent Mahallesinde 500 m2 alan üzerinde kurulmuş olup 10 personel ile günlük 10 adet korkuluk üretim ve montaj kapasitesine sahiptir. Firmamız sektöründeki son teknoloji ve gelişmeleri takip ederek kaliteyi uygun fiyata müşterisine ulaştırmayı hedeflemektedir.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Aluglas olarak tali bayi çalışması yapmıyoruz. Uzun yıllardır çalıştığımız ve eğittiğimiz montaj personellerimizle ürettiğimiz ürünlerin montajını yapıyoruz. Bu şekilde müşterilerimize ve son kullanıcıya kaliteli ürünü, kaliteli üretip, kaliteli montaj yaparak teslim ediyoruz.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Aluglas olarak; camlı alüminyum korkuluk, emniyet şeritli alüminyum korkuluk, camlı paslanmaz korkuluk, emniyet şeritli alüminyum korkuluk, bükümlü merdiven alüminyum korkuluk, bükümlü merdiven paslanmaz korkuluk üretimi yapıyoruz ve montaj hizmeti sunuyoruz. Alüminyum profillerimizin patenti firmamıza aittir, Türkiye’de ve dünyada aynı profili kullanan başka bir firma yoktur.

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek istersiniz?

Bizim ana görevimiz; patenti kendimize ait olan alüminyum korkuluk profillerini, aksesuar ve cam ile birleştirerek müşteri beklentileri doğrultusunda, dünya çapında rekabet gücü olan ürünler tasarlamak, üretmek ve montaj yapmaktır.

Bu ana görev doğrultusunda, değişen ve gelişen şartlar dikkate alınarak aşağıda belirtilen “Kalite Politikası Ana Prensipleri” tespit edilmiştir. Bu prensipler şunlardır: En kaliteli, yenilikçi ve sorunsuz ürünler tasarlayıp üreterek müşteri memnuniyetinde sürdürülebilirliği sağlamak; kalite yönetim sistemimizi, ürün ve hizmet kalitemizi sürekli iyileştirmek için yeni teknolojileri, kalite tekniklerini araştırıp uygulamak; toplam kalite anlayışını firma geneline yaymak ve alt yapısını oluşturmak; ürünlerimizde sıfır hatayı hedefleyen çalışmaları organize etmek ve müşterilerimize sunduğumuz değeri arttırmak; tedarikçilerimizin sağladığı ürün ve hizmetlerin kalitesini arttırmaları için, tedarikçilerimizle olan işbirliğimizi güçlendirmek, gelişimlerini takip etmek ve desteklemek; karşılıklı saygı ve güvene dayanan, insan odaklı bir yaklaşımla çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunmak.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

İmalat ve montaj personellerimizin yıllardır bizimle çalışması, detaylı ürün bilgisi ve ilgili endüstri deneyimine sahip olmaları, tali bayi çalışması yapmıyor olmamız, ürettiğimiz ürünlerin montajını da kendi personelimizin yapıyor olması firmamıza rekabet avantajı sağlamaktadır.

Aluglas olarak “Referanslarımız en iyi tanıtımımızdır” sloganı ile hareket edip kaliteli ürünü, kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte müşterilerimize sunup, sektörün çıtasını ve kendi çıtamızı daima yükselterek diğer firmalar da kaliteye doğru yönlendiriyoruz.

Satış sonrası hizmet noktasında müşterilerinizle olan iletişiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

Müşterilerimizin sadakatini kazanmak, karlılığımızı arttırmak ve pazarlama stratejisi olarak satış sonrası hizmeti çok önemsiyoruz. İş teslimi sonrası hızlı, doğru ve kalıcı çözüm anlayışıyla sektörümüz için alışılmadık bir şekilde hizmet veriyoruz.

Servis desteği konusunda müşterilerimiz web sitemizden kolayca servis kayıt formu oluşturabiliyor. Takip ve servis hizmeti vermemiz hızlanırken, profesyonel hizmet anlayışı çıtamızı daha da yükseğe çıkartıyoruz.

Address of Quality: Aluglas

Following the latest technology and developments in the industry, and stating that they deliver quality to their customers at an affordable price and that the patent of aluminum profiles belong to Aluglas, we directed our interview questions to the Chairman of the Board of Directors Mehmet BİLEN of Aluglas who underlined that there is not another company that uses the same profile in the world and in Turkey, and we made a pleasant conversation.

Powered by OrdaSoft!