yagmur vida“Vida Neredeyse Biz Oradayız”

Yatırımlarındaki asıl amacın müşterilere fiyat avantajlı, kaliteli ve hızlı hizmet sunmak olduğunu söyleyen Yağmur Vida Firma Yetkilileri Metin ÖNALAN ve Nurettin ÖNALAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

 

yagmur vida

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Firmamız 1995 yılında Bayrampaşa’da   50 m²’lik bir alanda kurulmuştur. Şu anda 7.300 m²’lik bir alanda üretim yapıyoruz.

Ürünlerinizin kullanıldığı sektörler nelerdir?

Isıtma, soğutma, elektrik, elektronik, el aletleri, beyaz eşya, otomotiv yan sanayi, PVC, alüminyum, promosyon gibi vidanın kullanıldığı her alanda hizmet veriyoruz. En büyük vidadan en ufağına kadar vida üretiyoruz. Bildiğimiz kadarıyla böyle bir üretim alanı olan tek firmayız. Firmaların elbette o imkanları, o ekipmanları var ama hizmet verdikleri sektörlere baktığımızda bazı ürünleri üretmiyorlar. Seri imalatın içine o küçük vidaları almak, çok avantajlı görünmese de biz çeşitlilik olsun diye minik vidalardan hala üretiyoruz. Bu sebeple artık birinin eline ufak bir vida geçtiği zaman biz akıllarına geliyoruz. İlk başladığımızda sadece tek bir çeşit vida yapıyorduk. Şu an vida neredeyse biz oradayız. Yani bütün sektörlerde varız.

Isıl işlem yatırımınız hakkında bilgi verir misiniz?

Bayrampaşa’da olduğumuz senelerde böyle bir yatırım yapmak için uygun yerimiz yoktu. Yüksek ısı ve yanıcı gazlar sanayi içinde sorun olabilirdi. Biz de hızlı bir şekilde taşınma kararı aldık.

Müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için 2014 yılında atmosfer kontrollü Kontinü bant fırını yatırımını yaptık. Bu yatırımla beraber hızlı büyüme ve kaliteyi yakaladık. Dışarıdan aldığımız ısıl işlem hizmetinde kalite ve zaman sorunu yaşıyorduk. Kalite kontrol laboratuarlarımızda sürekli ölçümler ve testler yapılmaktadır. Şimdi kendi ısıl işlem tesisimizde müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet verebilmenin gururunu yaşıyoruz. Sloganımız kaliteli ve hızlı hizmet bunun için entegre bir tesis olmak müşterilerimize daha çok avantaj sağlamak için makina ve teknoloji yatırımlarına devam etmekteyiz.

Ürünlerinizin başarısını etkileyen özellikler nelerdir? Yani sizi diğer firmalardan farklı kılan nedir?

Firmamız kuruluşundan günümüze kadar geçmiş olan süre zarfında doğruluk, dürüstlük ve yenilikçi ilkelerinden asla ödün vermemiştir. Bunun yanı sıra teknolojik gelişmeleri ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip etmiştir. Kalite yönetim sistemini sıkı bir şekilde uygulayıp ürün kalitesindeki dalgalanmanın önüne geçmiş ve müşteri memnuniyetini arttırmıştır. Müşteri odaklı faaliyet göstermek Yağmur Vida Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi kültürünün önemli bir parçasıdır.

Sahip olduğu müşteri bağlılığının, 30 seneyi geçen bir tecrübe birikiminden, müşteri ihtiyaçlarına cevap verme yönündeki azminden, sunduğu kaliteli ürün ve hizmetlerden kaynaklandığına inanmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında katıldığınız fuarlardan bahseder misiniz?

Son 5 senedir fuarlara katılmaya önem veriyoruz. Her geçen sene sayısını, bir tane de olsa, arttırarak elimizden geldiğince fuarlara katılıyoruz. Bu sene yurtiçinde Fastener Fuarı’na ve Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarı’na katıldık. Yurtdışı fuarı olarak İran Do-Wintech Fuarı’na katıldık. Fuarlara katılarak pazar analizinin yapılabildiğini düşünüyoruz. Bu yüzden fuarlara katılmak bizim için önemli.

2019 yılında katılmayı düşündüğünüz fuarlar var mı?

Almanya Stuttgart Fastener Fuarı ve İstanbul Avrasya Fuarlarına katılacağız. Katılımcı olarak 2 yurtdışı fuarı daha planlıyoruz, bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Katılmasak bile 2019’da hedeflediğimiz fuarları ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Fuarları analiz etmek ve o fuarda olup olmamaya karar vermek adına bunun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Burada olursak ne olur, gibi sorularla araştırmalarımızı yapmak istiyoruz ve kanaat getirdiklerimize de katılmayı planlıyoruz.

İhracatlarınızdan bahseder misiniz?

İhracat çok önem verdiğimiz bir konu. İhracatımızı hızla arttırarak %40 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatta finans ayağında taviz vermek istemiyoruz. Fakat büyümemizi hızla gerçekleştiriyoruz.

“We Are Where The Screw Is”

We interviewed Mr. Metin ÖNALAN and Mr. Nurettin ÖNALAN, an official from Yağmur Screw Company, who said that the main purpose of their investments is to provide customers with price advantageous, high quality and fast service.

 

yagmur vida b3

Powered by OrdaSoft!