dort el kalip logoKalitede Güvence, Müșteride Memnuniyet: 4 El Kalıp

Müşteri memnuniyetinin devamlılık ve sürdürülebilirliğini müşterilerinin problemlerini hızlı çözmelerinden ve problemin ne olduğunu öngörebilme güçlerinden aldıklarını söyleyen 4 El Kalıp ve Makine’den Hüseyin KARABACAK’a röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

 

dort el kalip wozel a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

4 El Kalıp ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. olarak tamamı yerli sermayeyle kurulmuş, 50 yıllık tecrübeye sahip bir markayız. 1996 yılından itibaren de alüminyum ekstrüzyon kalıp imalatıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kazandığımız uzmanlık, deneyim ve saygınlığın yanında; öncelik verdiğimiz iyi eğitilmiş tecrübeli personel kadrosu ve sahip olduğumuz makine, ekipman parkı ile müşterilerimize kaliteli hizmet veriyoruz. “Kalitede Güvence, Müşteride Memnuniyet” anlayışı ile ISO 9001-2000 Kalite Sistemi ile çalışmaktayız.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

4 El Kalıp, alüminyum ekstrüzyon sektöründe kalıp konusunda ileri teknolojilerle çalışan bir firmadır. Tüm ekstrüzyon profil kalıp imalatının Ar-Ge tasarım ve üretim planlarını yaparak sektöründe rekabet gücü yüksek nitelikli ürünler sunma hedefindeyiz. Kendini sürekli geliştiren, durmadan çalışan bir anlayışla Avrupa ile paralel giden bir kalitede müşterilerimize ulaşıyoruz.

Üretimlerimizi, modern fabrikamızda, gelişen teknolojiye uyumlu CNC (torna, freze, testere, taşlama, dik işleme merkezi, tel erezyon, dalma erezyon) tezgâhlarında; deneyimli, bilgi ve beceriye sahip mühendis, tekniker, teknisyen, usta ve bölümüyle ilgili eğitimi almış personelle yapıyoruz.

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek istersiniz?

Tek prensibimiz müşteri memnuniyetini sürekli kalite ile sağlamaktır. Memnuniyetin devamlılık ve sürdürülebilirliğini müşterilerimizin problemlerini, imalattan geldiğimizden dolayı, daha hızlı çözmemiz ve problemin ne olduğunu öngörebilme gücümüzden alıyoruz. Kalitemiz dünya standartlarındadır ve firmamızın uluslararası isim yapması üzerine çalışılmaktadır. 4 El Kalıp olarak sürdürülebilirlik yaklaşımımız müşterilerimiz ile birebir iletişim kurmak ve dost olmaktır. Tecrübelerimiz dost olduğumuz müşterilerimiz ile daha başarılı olduğumuzu gösteriyor.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Bütün kalıplarımız %100 4 El Kalıp garantisindedir. Bir kalıbımızı, hatalı imalattan dolayı bir sefer kırabilirsiniz. Çünkü biz kalıpla birlikte eğitim de veriyoruz. Bu eğitimde kalıbın kırılma nedenini, kırılma renklerine göre zaten çözebiliyoruz. Kalıbın hangi aşamada kırıldığını üniversitelerde teknik çalışmalar yapmadan önce tecrübelerimize dayanarak %10 hata payı ile tespit edebiliyoruz. Sürekli hız kalıpları, imalatı arttırıcı çözümlerin yanı sıra en yüksek seviyede kalite üretip, minimize edilmiş fiyatlarla müşteriye sunarak rekabetçi avantajlarımızı koruyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar hangileridir?

Sektörel fuarlara katılıyoruz. Fuarlarda ana ilgimiz alüminyum ekstrüzyondur. Yurt içi ve yurt dışındaki tüm sektörel fuarları, katılımcı veya ziyaretçi olarak mutlaka takip ediyoruz. Dünyanın gelişen teknolojisi hakkında bilgilenmek ve bunu kendi sektörlerimizde uygulayabilmek için fuarlara katılmanın, katılımcı olunamadığı durumda ziyaret etmenin firma ve sektörümüze her zaman yarar sağladığını düşünüyoruz.

İhracat noktalarınız ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

İhracat noktaları Ortadoğu’daki savaşın etkileri ile hızla değişmektedir. Rusya’da yoğun bir pazarımız varken, bir uçağın düşmesi ile yatırımlarımızı güneye ve Ortadoğu’ya çevirdi. Şu an Mısır, Libya, Tunus ve Cezayir Arap baharından çıktı. Yeniden yapılanmaya geçtiğinden dolayı Kuzey Afrika bizim ilk hedeflerimizdendir. Olmazsa olmaz dediğimiz Balkanlar kesinlikle kaybedilmeyecek bir pazardır. Bu konuda Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetler ile sürekli irtibat halindeyiz.

Şirketimiz Romanya, Rusya, Arnavutluk, Ukrayna, Cezayir, Yunanistan, Bulgaristan, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Makedonya, Irak, İran, Libya ve Mısır ile sürekli çalışmaktadır.

Son olarak, sektörünüz ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Türkiye Alüminyum sektörünün hızlı gelişimi, 15 Temmuz olayları sonucu, diğer sektörlerin etkilendiği kadar ciddi etkilendi. Bu olayların Türkiye’nin dünya pazarında ciddi bir konuma geleceğini hisseden dış güçler tarafından yapıldığını 80 milyon biliyor. Birlik beraberlik içinde, tüm sektörlerimize destek verdiğimiz zaman yeniden kalkınabileceğimizi ve bizim bizden başka dostumuz olmadığını unutmamalıyız. Ayrıca yurt dışından gelen paranın hibe değil borç olduğunu, ağır faizlerle geri ödendiğini de unutmamamız gerekir. Tüm sektörlerimizin her bireyi tek tek desteklenmeli. Bu destekleri hiçbirimiz göz ardı etmemeliyiz. Vatan ayakta olduğu sürece sektörler var olabilir. 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık hedef, 15 Temmuz’da darbe görmüştür. Hedeflerimizin 500 milyar dolar olabilmesi için, tüm sektörlerin elinden geleni yapmaya hazır olduğunu bilmekteyiz. Yalnız unutmamamız gereken 100 milyar dolarlık makine sektörünü destekleyecek olan, 8 milyar dolarlık alüminyum sektörüdür. Alüminyum sektörü gelişirse, makine sektörü 100 milyar doları yakalar. Bu, stratejik ürünlerin alüminyumdan üretilmesi gerektiğini göstermektedir. Alüminyum 100 yılın metali olduğu için sektörümüzün gelecek çağlardaki önemini kavramalı, gelişimini sağlamalı ve teknolojiyi takip ederek kendimizi, sektörümüzü ve dolayısıyla ülkemizi üst basamaklara taşımalıyız.

Reliability in Quality, Satisfaction in Customer: 4 El Kalıp

We have directed our interview questions to Hüseyin KARABACAK from 4 El Kalıp ve Makine who stated that “we obtain the sustainability and continuation of customer satisfaction with solution of the customer problems swiftly and ability to foresee the problems.”

Powered by OrdaSoft!