“Geniș Bir Ürün Yelpazesine Sahip Olmamız Bize Rekabetçi Avantajlar Sağlıyor”

Makrowin Satış ve Pazarlama Müdürü Ural YAZICIOĞLU ile yeni ürünlerinden, kalite anlayışından ve sektöre nasıl yön verdiklerinden bahsettiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

 

makrowin w69

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Makrowin bilindiği gibi hep ilkleri sunan bir firmadır. İlk yıllarda cam balkon sistemleriyle sektörün öncüsü olmuştur; daha sonra tavan sistemlerinde yani gölgelendirme sistemlerinde öncü bir firma olma özelliğini korumuştur.

Yeni ürününüz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarında, Türkiye’de ve dünyada bir ilk UPVC olarak çıkartacağımız cam balkon sistemini lanse edeceğiz. Bu sistemde alüminyum profil kullanmıyoruz; tamamıyla özel formüle edilmiş PVC hammaddeden üretilmiştir.

Stoklarımızda ana renk olarak kaplamalı eloksal renk, mat siyah, antrasit gri, açık meşe, beyaz sürekli olacaktır, istenildiği taktide her rengi 10 gün içerisinde sevk yapabileceğiz.

2018 Nisan sonu gibi UPVC’den ısı camlı ve sürme ısı camlı sistemlerimiz çıkacaktır. Yine beş ana renkler stoklarımızda mevcut olacak.

Bu yeni ürünleri piyasaya sunma sebebimiz bayilerimizin maliyetlerini minimuma indirerek daha rekabetçi duruma getirmektir.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Gölgelendirme sistemlerinde açılır cam tavan, sabit cam tavan, rolling roof (açılır alüminyum tavan), ısı yalıtımlı rolling roof, açılır tente, sabit tente, tavan, cam tavan sistemlerinde hareketli perde, zip perde, hareketli küpeşte (giyotin sistemleri), A plus tenteler, yarı kasetli tenteler, yelpaze perde, cam balkon, ısı camlı cam balon, sürme cam balkon, katlanır sistemle, HBSB sistemleri, villa ve binalar için ısı yalıtımlı çatı sistemleri vb. gibi ürün gruplarımızla marka bilinirliğini sağladığımızı düşünüyoruz.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Firma olarak en büyük rekabetçi avantajımız geniş bir ürün yelpazesine sahip olmamız. Bunun yanında hem yarı mamul olarak bayilerimize hizmet vermemiz, hem de bitmiş sistem olarak hizmet vermeye devam etmemiz firmamızı gerek kalitede gerekse teknik anlamda sektörde lider konuma taşımıştır. Teknik ve Ar-Ge ekibimizin kalifiye elemanlardan oluşması; sürekli pazar araştırması; gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pazarlama çalışmalarımızın aktif olması firmamızı başarıya taşırken daha bir rekabetçi duruma getiriyor.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Bu yıl da her yıl olduğu gibi Mart ayında gerçekleşecek olan Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarına katılıyoruz. 2. holdeki standımızda tüm bayilerimizle buluşuyoruz.

2018’de yurt dışında herhangi bir fuara katılmayı planlamıyoruz; ancak 2019’da 4 farklı yurt dışı fuarına katılmayı planlıyoruz.

Having a Wide Product Range provides us with Competitive Advantages

We have realized an interview with Ural YAZICIOĞLU, Director of Sales and Marketing of Makrowin regarding new products, quality understanding and direction of the industry.

 

makrowin w69b

Powered by OrdaSoft!