process logo“Kendi İnsanımıza Ekmek Kapısı Olacak Yatırımlara Öncelik Veriyoruz”

“Bulunduğumuz her bir an bizim için gelecek anlamına geliyor. Gelecek ileride değil bugünde. Biz bugünü inşa etmenin derdini yaşıyoruz” diyen Process Alüminyum Plastik Sanayi Limited Şirketi Genel Müdürü Osman BULUT röportaj sorularımızı cevapladı.

 

 

 

 

process w69 2a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Öncelikle, firmamıza verdiğiniz fırsattan dolayı teşekkür ederim. İsmim Osman BULUT. Temmuz 2016’dan beri Process Alüminyum Plastik San. Ltd. Şti. Genel Müdürü olarak görev icra etmekteyim. Plastik kapı pencere sektöründe 2003 yılından itibaren farklı şirketlerde pazarlama ve genel koordinasyon birimlerinde vazifeler icra ettim. Process Alüminyum ustalık durağımız oldu.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Process Alüminyum Plastik San. Ltd. Şti., Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet BAĞRIAÇIK tarafından kurulmuş ve bugünlere taşınmıştır. Plastik kapı pencere aksesuarlarının plastik enjeksiyon sistemi ile üretimini yapan ve ürünlerini kendi bünyesindeki pazarlama satış sistemi ile toptancı bayilere ulaştıran bir yapıya sahibiz. Türkiye genelinde bütün bölgelerde 800 civarında bayi ile sektöre hizmet üretmekteyiz. Bunun yanı sıra sektörün kalbi olan İstanbul’da Marmara Bölge Müdürlüğü olarak 2.500 m² kapalı stok alanı ile İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına, Marmara Bölgesi’ne ve Balkan ülkelerine üretimlerimizi ulaştırmaktayız.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Plastik ve alüminyum menfez banyo ve wc menfezleri; pileli sineklik sistemleri, plastik aksesuarları, alüminyum kasa kanat profilleri ve pileli tüllerinin imalat ve satışı. Ayrıca 17 x 25 ve 10 x 20 sineklik sistemlerinin plastik aksesuarları, alüminyum profilleri ve tüllerinin imalat satışı; cam balkon sistemlerinde Gold Sistem ve Fırtına Sistem olarak iki ayrı modelin komple aksesuarlarının üretimini yapmaktayız.

Yine Pvc kapı pencere aksesuarlarının kol grubu, kilit grubu menteşe grubunda markamız altında üretilen ürünlerin satış ve pazarlamasını yapmaktayız. Üretimlerin yanında yine kalite olarak sektörde kabul görmüş olan sineklik tülleri ve kıl fitilleri ithal etmekteyiz.

Yeni yatırımlarınız nelerdir, bilgi verir misiniz?

2017 yılı itibari ile hedeflerimiz doğrultusunda hizmet kalitemizi ve makine parkurumuzu artırmak, aynı zamanda satışını yaptığımız alüminyum profil gruplarını kendi bünyemizde üretmek için Konya 3. Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m² kapalı alanda yeni bir tesis kurduk. Burada istihdam ettiğimiz çalışan sayımızı iki katına çıkardık. Aylık 350 ton üretim kapasiteli alüminyum ekstruzyon hattı kurarak müşterilerimize daha kazançlı ürünler sunmaya başladık. Hattımız Nisan ayı itibariyle tam kapasite üretime başlamış olacak. Yine günlük 12 ton kapasiteli elektrostatik boyahane ile ürettiğimiz alüminyum profilleri kendi tesislerimizde boyayabiliyoruz.

Yatırım planları oluştururken hangi kriterlere öncelik veriyorsunuz?

İlk önce milli ekonomi anlayışı doğrultusunda ülke ekonomisine kazanç getirecek, istihdam sağlayarak kendi insanımıza ekmek kapısı olacak yatırımlara öncelik veriyoruz. Bunun yolunu da yapılan yatırımı yüzde yüz verimlilik esasına göre çalıştırmakta bulduk. Harcanılan her para yatırım anlamına gelmez. Ülkeyi makine çöplüğüne çevirmeden katma değeri yüksek endüstriyel ürünleri üretebilirsek gerçekten bu ülkeye yatırım yapmış oluruz diye düşünüyoruz. Sektörümüzün fotoğrafını çekip bu fotoğrafı doğru okuyarak gerçekten hangi noktalarda ihtiyaçlar var, bunları tespit edip o alana yöneliyoruz.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

En başta hizmet! Bizim sektörümüzde bunun karşılığı stok demektir. 750 çeşit ürün ve bunların kendi içinde renk grupları, ölçü grupları bunların tamamını bir arada eksiksiz bulundurup bayilere üç günlük termin süresi ile ulaştırmak bizim en büyük avantajımız. Diğer avantajımız belli ürünlerde odaklanarak hem kaliteyi hem fiyat avantajını bir arada sunmaktır.

    

Hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bulunduğumuz her bir an bizim için gelecek anlamına geliyor. Gelecek ileride değil bugünde. Biz bugünü inşa etmenin derdini yaşıyoruz. Marka kalitemizi artırmak ve markamızı uluslararası alana taşımak bugün için en büyük hedefimizdir.

We Prioritize the Investments which will employ our people

Osman BULUT, the General Director of Process Alüminyum Plastik Sanayi Limited Şirketi stated “Each moment we are in is a future for us. The future does not lie in future but today. We strive to build today.” and answered our interview questions.

Powered by OrdaSoft!