iran kapi pencere dernek logoİran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği Çalışmalarına Ara Vermeden Devam Ediyor

İran’daki Kapı Pencere sektörünün hızla gelişmesi sonucu kurulan İran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği Sekreteri, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vahid JALALIPOUR ile derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

iran kapi pencere dernek w69

İran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

İran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; sanayide uzman, öncü bilgilerden yararlanan, sektörün deneyimlerini artıran ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak pazara sunan hedef projeler için İran’da kuruldu.

Biz, UPVC kapı ve pencere, çelik profil kapı pencere, aksesuarlar, üretim makineleri ve yeni dış cepheler konusunda faaliyet gösteriyoruz.

Derneğin hedeflerine ve projelerine değinir misiniz?

İran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; piyasayı düzenlemeyi ve aynı zamanda kaliteli ürün sunmayı amaçlamaktadır. 19 yıldan beri İran’da sektör temsilcilerine eğitimler vererek kamuoyunu bilgilendirmiş, bu amaçla birçok faaliyete imza atmıştır.

İran Pencere ve Kapı Üreticileri Derneği; tüm atölye ve fabrikalarda standart pencere üretimini sağlamak için standartlara uyulmasını ve sağlıklı rekabet ortamını teşvik etmiş ve sağlamıştır. Kendi üyeleri için yükümlü kurul tarafından onaylanan standartlara uymayı taahhüt altına almıştır.

Sektörümüzde ve ülkemizde uluslararası standartlara sahip bir ürün elde etmek için çalışanları eğitmek bir zorunluluktur. Derneğimiz kendi üyeleri için bu bağlamda çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda iyi faktörler, pencere kalitesini etkileyen seçim kriterleri, profiller, bağlantı parçaları, aksesuarların yanı sıra pencere ve kapıların doğru kurulumunu belirleyen çalışmalar yapılmak üzere derneğimiz hedefler belirlemiştir.

Derneğimiz, bu sektördeki firmalar arsındaki irtibatı en iyi şekilde gerçekleştirip bunun devamını sağlamıştır. Protokollerin dürüst bir şekilde devam etmesini, uygulamaların tarif edilen standartlarla yapılmasını başarmıştır. İleri teknolojiye sahip ülkelerle sürekli bir bağlantı içinde olup yeni teknolojilerin dünyayla birlikte İran’da da uygulanmasına imkân vermiştir.

İran’da inşaat kalitesinin artması için ne tür çalışmalara imza atıyorsunuz?

Ürünler kaliteli ve dünya standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Dernekçe yaptığımız eğitim çalışmaları sonrasında yapılan anket ve fabrikalardan elde edilen istatistiklere göre bu konuda insanların daha bilinçli hale geldiği görülmüştür. Uygun olmayan malzeme ile pencere yapma modası geçmiş; pazar müşteri memnuniyetine göre odaklanmıştır. Bu da İran’da inşaat kalitesinin artışına yol açmıştır. Buna ek olarak dernek kendi standartlarına bağlı fabrikalarda uygun gördüğü, profesyonel üretim gerçekleştiren tüm şirketlere periyodik ziyaretler, forumlar düzenlemektedir.

Standart pencere üretiminde derneğin faaliyetleri, diğer ülkelerden gelen uzmanlarla fikir alışverişinden sonra incelenerek üyelerine rutin toplantılar ile tanıtılmaktadır. Bu bilgiler inşaat sektöründe yer alan dergi ve gazetelerde uzmanlar tarafından değerlendirildikten sonra, sektör için bilgi bankasına aktarılmaktadır.

İran Do-Wintech Fuarı hakkında neler söylemek istersiniz?

Do-Wintech Fuarı, tanınan ve önemli olan fuarlardan biridir. Her sene, sektörde faaliyet gösteren İran firmaları ve yabancı firmaların katılımıyla gerçekleşir. Her yıl yurt dışından ziyaretçilerin İran’a gelmeleri ve İran piyasasını görmeleri bizim sektörümüz açısından çok önemli ve iyi bir fırsattır. Bu sayede İran, iş ve ticaret bağlantılarını uluslararası arenada devam ettirmiş oluyor.

           

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Alüminyum sektörünü yurt dışında ve uzun yıllardır İran’da da tanıtımını sağlayan tek Türk yayın kuruluşu dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Proje’ye yayın hayatında başarılar dilerim. Ayrıca bize ve firmamıza zaman ayırarak dergilerinizde yer verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Association of Iranian Window and Door Manufacturers continues its Works recurrently

We have realized an interview regarding activities and objectives of the association with Vahid JALALIPOUR, Deputy Chairman of Board of Directors, Secretary of Association of Iranian Window and Door Manufacturers established as result of swift development of Door and Window industry in Iran.

Powered by OrdaSoft!