powerline logoPowerline Dünya’ya Türkiye’den Açılan Bir Marka

Powerline Dış Ticaret İnşaat Kurucu ortaklarından Perviz İSMAİLOĞLU gerçekleştirdiğimiz söyleşide yeni markaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler vererek; ihracat ile piyasayı biraz daha geliştirip sektörü canlandırmayı planladıklarını ifade etti.

 

 

powerline 49a

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Hem Türkiye Cumhuriyeti, hem de Azerbaycan vatandaşıyım. 1996 yılından beridir sektörün içinde sektöre hizmet vermekteyim. Özellikle ihracat ve satın alma pozisyonunda görevler aldım. Daha önce çalıştığım yerden ayrılarak markamı kurmayı ve yurt dışı bağlantılı ihracat gerçekleştirmeyi hedefledim. Mayıs ayı itibariyle Powerline markasını oluşturarak çalışmalarımıza başladık. Tamamen ihracata yöneldik, ilerleyen zamanlarda imalat noktasında da çalışmalara imzamızı atmayı planlamaktayız.

Marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Markamız Mayıs 2017 tarih itibariyle sektöre giriş yaptı. Hızlı bir ihracat yapılanmasıyla başarılı çalışmalara imzasını atmaya devam ediyor. Ürün gruplarımız arasında PVC Profil Aksesuarları, Kapı Pencere Aksesuarları, Kapı Pencere Kolları, Bağlantı Aksesuarları, Menteşeler, Yalıtımlı Sistem Malzemeleri, Alüminyum Kapı Pencere Profil Aksesuarları ürün gamımızı oluşturmaktadır. Cephe Giydirme Sistemleri de markamız bilinirliğini sağlamaktadır. Ayrıca pnömatik ve elektrikli makinelerde bünyemizde bulunmaktadır.

İhracat noktasında markanız konumunu değerlendirir misiniz?

Powerline Dış Ticaret olarak tamamen ihracata yönelmiş durumdayız. İç piyasada kesinlikle satış politikamız söz konusu değil. İhracatımızı Sovyetler Birliğinden dağılmış ülkeler olan Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan’a bir de Arap ülkelerinde Cezayir, Umman ve Yemen’e yapmaktayız.

Ürün tedarik noktasında kimler ile çalışmaktasınız?

Powerline olarak ürün tedarikimizi marka bilinirliği yüksek firmalardan gerçekleştirmekteyiz. Sayacak olursak; Kale Kilit, Windoform, Akpen ve diğer lider markalar diyebiliriz.

Neden Türkiye diye sorsak size neler söylemek istersiniz?

20 yılı aşkın süredir Türkiye’deyim ve sektörün içindeyim. Dolayısı ile var olan piyasayı biraz daha geliştirip, sektördeki profesyonelliğimiz ile sektörümüzü canlandırmayı hedefledik. Ülkemize biraz daha döviz girdisi sağlamak amacımızdır. Ayrıca Türkiye dünyaya açılan bir pazar. Bugün Türkiye’den dünyanın her yerine malzeme satışı gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın her yerine ihracat yapıp, ithalat gerçekleştirebilirsiniz.

Sevkiyatlarınızı nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Biz Powerline olarak sevkiyatlarımızı ağırlıklı karayolu üzerinden gerçekleştiriyoruz. Deniz yolu üzerinden ise konteyner olarak sevkiyat gerçekleştirmekteyiz. Umman ve Cezayir’e deniz yolu, Türkî Cumhuriyetlere kara yolu ile çalışmaktayız. Ufak sevkiyatlarımızda ise uçak kargoyu tercih ediyoruz.

İhracat gerçekleştirdiğiniz ülkelerdeki sektör konumu hakkında neler söylemek istersiniz?

Dünya ticaret pazarının biraz daha önünün açılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle para transferi konusunda ihracat noktalarının önünün açılması gerektiğine inanmaktayım. Zorlu prosedürlerin esnek noktalara çekilmesi ve ticaret yapanların önünün açılması gerektiğini söyleyebilirim. Türkiye ticaret noktasında kendini ispatlamış bir ülke. Dünya pazarlarındaki ticari sıkıntının azalmasını umut ediyorum.

Önümüzdeki yıllar için bir hedef belirlediniz mi?

Markamız Mayıs ayı itibariyle faaliyete başladığı için yaklaşık 7 aylık süreç için bir değerlendirmede bulunabiliriz. 2018 yılında tamamen farklı ülkelere, farklı pazarlara ve farklı sektörlere Powerline markasının imzasını atmak istiyoruz. Tamamen nakit girdisi ile çalışmalar yapmak istiyoruz. Biz dünyayı fethetmiş dedelerin torunlarıyız. Nakit girdi sağlayacak ülkeleri de bulup, onlarla çalışabilir, ülkemize döviz girdisi sağlayabiliriz. Yeter ki ticari ahlakımızı bozmadan, verdiğimiz sözler, hizmet kalitesi ve doğru termin sürecine uyum sağlayabilelim. Ticaret bir kereye mahsus yapılan bir şey olmamalıdır iş adamı için. Kalıcılık ve hizmet kalitesine önem vermeliyiz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Benim geleceğe dair umutlarım, planlarım ve en önemlisi inancım var. İnanıyorum ki 2018 yılında her şey çok daha güzel olacak. Bu umut ışığında firmamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi sebebiyle ALU&Art ve Win&ART Proje Dergisi yönetimine ve ekibine sonsuz teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar temenni ederim.

Powerline A Brand From The World To Turkey

Perviz İSMAİLOĞLU, one of the founders of Powerline Foreign Trade Construction, gave information about new brands and activities in our interview; and that they plan to revive the sector with export by developing a little more market.

Powered by OrdaSoft!