ersas logo

Ersaş Alüminyum, Ürettiği Sistemlerin Pazarlaması ve Satışı Konusunda Ankara’yı Üs Olarak Seçti                        

Ürettiği sistemlerin pazarlaması ve satışı konusunda Ankara’yı üs olarak seçen Ersaş Alüminyum yeni yatırımlar ile dikkat çekiyor. Röportaj sorularımızı yanıtlayan Ersaş Alüminyum Pazarlama Koordinatörü Sedat ÇİMEN, “Müşterilerimize daha hızlı, aktif hizmet verebilmek için Ankara’yı üs olarak belirledik ve Merkez Bölge Müdürlüğümüzü burada kurduk. Bu şekilde  Türkiye’nin her noktasına sistemlerimizin daha kolay ulaşmasını sağlayacağız” ded.

 

ersas 47a

Röportajımıza sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1978 Sivas doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Sivas’ta tamamladım. 1995 yılı Ankara’da PVC, alüminyum pencere sistemleri ile ilk tanıştığım yıllardı. PVC, alüminyum pencere ölçülendirmesi, imalatı, montajı, pazarlaması konusunda her aşamasında çalıştım. 2000 yılında Atatürk Üniversite’sinde ön lisans eğitimime başladım. Üniversite öğrenimimden sonra Sivas’ta PVC atölyemi kurdum. 2007’li yıllarda CNC tezgâhlar ile PVC hazır pencere üretimi başlayınca atölyemi ortağıma devredip, bölgesinde imalat konusunda CNC tezgâhlar ile PVC pencere üretimi yapan, aynı zamanda PVC profil dağıtıcılığı da yapan firmada pazarlama direktörlüğü yaptım. 2011’li yılların sonundan itibaren Ersaş ailesinin bir ferdi olarak iş hayatıma devam etmekteyim.

Ersaş Alüminyum Ankara Bölge Müdürlüğü olarak gerçekleştirmeyi planladığınız faaliyetler hakkında bilgi verir misiniz?

Ersaş Alüminyum A.Ş. kendi sistemlerini üreten bir markadır. Ürettiği sistemlerinin, profil olarak üretim aşamasından başlayıp, bayileri vasıtası ile ürününün nihai tüketici ile buluşmasına kadar takibini yapmaktadır. Bu bağlamda Ersaş’ın müşterilerine daha hızlı, aktif hizmet vermesi için Ankara’yı üs olarak belirledik ve Merkez Bölge Müdürlüğü’nü kurduk. Bu şekilde Türkiye’nin her noktasına sistemlerimizin daha kolay ulaşmasını sağlayacağız.

Yeni oluşumun gayesi, sektörden ve çözüm ortaklarınızdan beklentiler hakkında düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Ersaş Alüminyum olarak ürettiğimiz sistemlerimizi sonuç odaklı pazarlama ve hızlı sevkiyat koordinasyonu sağlayarak firmalara ulaştırmak en öncelikli gayemizdir. Bunun içinde üs olarak Ankara’yı seçtik. Ürünümüzün üzerine ‘emek’ ve ‘zekâ’sını katarak gelir elde edecek kişi ve kuruluşları tercih ediyoruz. Üretici bayiler, tali bayiler bizim hedef müşterilerimiz. Bu sebep ile bayilik sistemi ile çalışıyoruz. Her ürünümüzün bayilik şekli ve şartları farklı olabiliyor.

Konum olarak ne kadar bir alana hizmet vereceksiniz? Kaç personel vs. gibi detay bilgiler verir misiniz?

Ankara konum olarak Türkiye’nin orta noktasıdır. Bu sebep ile yedi bölgemizin merkezini Ankara Merkez Bölge Müdürlüğü’nde konumlandırdık. Bölgelerdeki yapacağımız işleyişe göre, yeterli personel istihdamını sağlamayı planlamaktayız.

Sektörünüzün mevcut konumu ve geleceği hakkında görüş bildirmek ister misiniz?

Şunu net şeklide söyleyebilirim; “Pencere sektöründe hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyada ve Türkiye’de pencere ya alüminyum, ya da PVC profillerden imal ediliyordu. Ersaş Alüminyum A.Ş. 8 Mart’ta 18.si düzenlenen Tüyap Avrasya Pencere Fuarı’ndan sonra, kompozit profilden üretilen “PVC Yalıtımlı Alüminyum Pencere” dönemini başlatmıştır. Ersaş Alüminyum yenisini yapana kadar bundan sonra pencereler ‘kompozit profil’den imal edilecektir.”

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Kendimizi ifade etme fırsatı verip, heyecanımıza tercüman olduğunuz için ALU&Art ve Win&ART Proje dergilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ersaş Alüminyum selected Ankara for its Headquarters for Marketing and Sales of its Systems.

Selecting Ankara for its headquarters for marketing and sales of its systems, Ersaş Alüminyum is drawing attention with new investments. Sedat ÇİMEN, the Marketing Coordinator of Ersaş Alüminyum stated “We selected Ankara for headquarters to serve our customers in a faster and active manner and established our Central Regional Management there. Therefore, we will provide our systems to each corner of Turkey in an easier way” during our interview.

ersas 47b

Powered by OrdaSoft!