ino makine logoİno Makine, Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda XPA 8000  4 Eksen CNC Profil İșlem Merkezi’ni  Dikkatlere  Sundu

İno Makine Tic. San. Ltd. Şti. CEO’su Alihan ŞAHİNKAYA Avrasya Pencere 2017 Fuarı’na dair görüş bildiriminde bulunarak; önümüzdeki yıllarda İngiltere, Amerika, Brezilya ve Şili’den profesyonel çözüm ortaklarını fuarda görmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

ino makine 46a

İno Makine’nin faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

İno Makine; ișletmelerin üretim așamasındaki makine ihtiyaçlarına yönelik 2011 yılından beri Ar-Ge çalıșmaları yaparak, PVC, alüminyum profil, kompozit panel ve endüstriyel metal mamuller için kesim ve ișleme makineleri üretmek, bu alanda yerli teknoloji yerli makine montaj ve üretim oranını artırmak ideali ile faaliyet göstermektedir. Bundan önceki yıllarda İno Makine olarak sadece ithalat faaliyetlerimiz söz konusu iken, yaklașık iki yıldır ise hem imalat, hem ithalat hem de ihracat faaliyetlerini devam ettirmekteyiz.

Avrasya Pencere Fuarı’na dair görüșlerinizi alabilir miyiz?

İno Makine olarak bu yıl; 8-11 Mart 2017 tarihleri arasında Avrasya Pencere Fuarı’nda 7’inci salon 708 B nolu stantta yerli ve yabancı ziyaretçilerimizi ağırlama fırsatı yakaladık. Tüyap tarafından düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı sektörün en büyük fuar organizasyonu olma özelliğine sahip. Fakat yabancı ziyaretçi sayısında bu yıl bir düșüș gözlemledim. Gelen yurt dıșı ziyaretçilerimizin ağırlıklı Ukraynalı olduğunu söyleyebilirim. Fakat tatminkâr bir geri dönüș sağlayamadık. Bu yıl Avrasya Pencere Fuarı’nın çok daha iyi geçeceği yönündeki düșüncelerimizde ne yazık ki hayal kırıklığı yașadığımızı ifade etmeliyim. Önümüzdeki yıllarda İngiltere’den, Amerika’dan, Brezilya’dan, Șili’den profesyonel çözüm ortaklarını fuarda görmek istediğimizi özellikle belirtmek isterim.

ino makine 46b

Fuarda hangi ürün grubunu dikkatlere sundunuz?

Bu yıl Avrasya Pencere Fuarı’nda XPA 8000  4 Eksen CNC Profil İșlem Merkezi’ni sektör profesyonellerinin dikkatlerine sunduk. X-Y-Z-A eksenlerinde hareketli 4 eksen CNC Profil İșleme Merkezidir. Freze kafasını tașıyan köprü sistemi redüktörlü servo motor ile hareket etmekte ve 0,1 mm. / 1m. hassasiyete sahiptir. Bu hassasiyet yüksek kalite kontrol sistemi servo motorlar ile sağlanmaktadır. Freze motoru yüksek güçlü 24.000 devir dönmekte ve en kalın alüminyum profilleri bile ișleyebilmektedir.

Peki, sizce de bu fuar iki yılda bir mi olmalı?

Ben; ‘iki yılda bir olmalı’ söylemlerine katılmıyorum. Bence Avrasya Pencere Fuarı her yıl düzenli olarak organize edilmeli. Çünkü bizim sektörümüzde ‘fuardan makine almak’ gibi bir kavram söz konusu. Örnek verecek olursak; Mart ayında düzenlenecek bu fuar organizasyonu öncesi Aralık ayında makine satışlarının durduğunu söyleyebilirim. Niye diye soracak olursanız; çünkü herkes fuarda makine almak istiyor. Dolayısı ile bu fuar iki yılda bir düzenlenecek olursa firmalar iki yıl makine almaz, fuar organizasyonunu bekler. Biz makine sektörü temsilcilerine her yıl fuar düzenlenmeli diye düşünmekteyim.

İno Makine marka bilinirliğini sağlayan makine çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Biz alüminyum profil ve levha işleme makineleri üzerine çalışmalar yapmaktayız. Uzmanlık alanımız son zamanlarda alüminyum sektörüne yönelik oldu. PVC için talepleri de değerlendirmekle birlikte alüminyum sektörüne daha fazla ağırlık verdiğimizi söyleyebiliriz. Bu yıl biraz daha fazla ihracat yapma hedef ve gayesindeyiz. 2017 yılında global pazarda İno Makine ihracatıyla markamız bilinirliğini artırmak çabasındayız.

ino makine 46c

Yurt dışı satış pazarlama faaliyetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

İno Makine olarak global pazarlara açılma faaliyetlerimiz kapsamında yoğun bir seyahat programımız söz konusu 2017 yılı içerisinde. Önümüzdeki günlerde Rusya pazarını değerlendirmek üzere bir seyahatim olacak. Oradayken Moskova’daki MosBuild 2017 Fuarı’na ziyaretçi olarak katılım göstereceğim.

İno Makine olarak; yurt dışında tüm dünya pazarlarına açılma hedefiyle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Katılım sağlamayı planladığımız bir çok fuar organizasyonundan bahsedebiliriz. Önümüzdeki günlerde İno Makine marka bilinirliğini global fuar organizasyonları kapsamında takip edebilir, gözlemleyebilirsiniz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Yakın ilginiz sebebiyle teşekkür eder, sektörümüzün uzun soluklu yayını ALU&Art ve Win&ART Proje’ye yayın hayatında başarılar temenni ederim.

 

İno Makine at Eurasia Window 2017 Fair, XPA 8000 4 Axis CNC Profile Processing Center Attention to

İno Makine  CEO Alihan  ŞAHİNKAYA has expressed his opinion on the Eurasian Window 2017  Fair; Added that they would like to see professional solutions partners from the UK, America, Brazil and Chile in the coming years.

ino makine 46d

Powered by OrdaSoft!