bm cam“Sektörün Yenilikçi ve Dinamik Yüzü Olmayı Hedefliyoruz”

BM Cam Donanımları Satış Müdürü Didem ÜNLÜÇAY Avrasya Pencere 2017 Fuarı sonrası gerçekleştirdiğimiz söyleşide fuara dair değerlendirmede bulundu. ÜNLÜÇAY; “Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda cam kapılarda ayarlanabilir kapanma  hızıyla ofislerde  ve diğer tüm şık mekânlarda konfor ve kullanım kolaylığıyla beraber estetiği de bir arada sunan ‘Hidrolik Menteşeleri’ müşterilerimizin kullanımına sunduk. Yakaladığımız müşteri memnuniyeti firmamız için oldukça gurur vericidir” dedi.

 

 

bm cam 46a

Yurt içindeki / yurt dıșındaki yatırımlarınıza ve markanızın günümüz faaliyetlerine değinir misiniz?

BM Cam Donanımları olarak yaklaşık 7 yıldır sektörde faaliyet göstermekteyiz. Firmamızın ana distribütörlük firması olan İtalya merkezli Minusco/Colcom, 55 yıllık bir geçmișe sahip olup, dünya çapında söz sahibi ve sektöründe öncü bir markadır. Kurulușumuzdan bu yana sektörümüzdeki eksik olduğunu düșündüğümüz detay çözümlerini tespit edip bunu akıllı çözümlemelerle gidermeye çalıșıyoruz. Bu bizim kuruluș amcımızın ana yapıtașlarından birisidir.

Ayrıcalıklı ve rakipsiz ürün gruplarımız ile sektörümüzde Avrupa ve dünya pazarında gelișen talepler ve rekabet doğrultusunda hem teknolojik açıdan her geçen gün yeni ürünler piyasaya çıkartarak yön vermeyi, hem de rekabetçi fiyatlandırma politikamız ile dikkatleri üzerimizde toplamayı bașarmıș bulunmaktayız.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

BM Cam Donanımları, iç bölme sistemleri tasarım ve uygulamasında; görsel, dayanıklı ve fonksiyonel ürün yelpazesini her geçen gün yenileyen, alanında öncü bir firma olmak hedefindedir. Șirketimiz, her adımda çalıșanlarımız ve müșterilerimiz arasında etkin bir ilișki kurarak, % 100 müșteri memnuniyetini, bir beklenti değil gerçeklik haline dönüștürmüștür. Cam aksesuarları alanında öncü ve özellikle bazı ürün gruplarında rakipsiz olduğumuz için Türkiye’deki prestijli ve seçkin projelerde yer almak noktasında avantajlı konumdayız.

Rakipsiz olduğumuz uluslararası patent ile korunan ‘Hidrolik Menteșe’ grubunda montaj hızı ve uzun kullanım ömrü sağlıyoruz. Bu ürün zemini kırmadan ilave bir kapatıcıya gerek kalmadan ayarlanabilir bir hızda kontrollü bir kapatma sağlıyor. Tașıma kapasitesi, șık ve minimal tasarımı ile ayrıcalıklı projelerde  fark yaratıyoruz.

Ürünlerimiz, ileri teknoloji bir fabrikada robotik sistemde üretilip, Ar-Ge departmanlarında testler uygulanarak sürekli geliștirilmektedir. Ürünlerin tamamında İtalyan tasarımının șıklığını ve Avrupa’da üretiliyor olmasının kalitesini görebiliyoruz.

bm cam 46b

Katılım sağladığınız Tüyap KPC fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ve fuarların markanıza yansımaları hakkında görüș bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarı’nda Türkiye’nin çeșitli yerlerinden, yabancı ülkelerden ve İstanbul genelinden hemen hemen eşit oranlarda katılımlar gerçekleşti. Firmamızın faklı kanallar ile buluşması, daha fazla müşteri kategorisine ulaşmak, yeni ürünlerimizin tanıtımını yapmak açısından fuarları faydalı görüyoruz.

Firmalar arası rekabeti fuarlarda da gözlemleyebiliyoruz. Her sene katıldığımız fuarlarda firmamızı ve ürün kalitemizi doğru noktalar ile buluşturmaya gayret ediyoruz.

Kapı, Pencere, Cam Fuarı’na 6 senedir katılıyoruz. Cam aksesuarları alanında öncü ve özellikle bazı ürün gruplarında rakipsiz olduğumuz için Türkiye’deki önemli fuarlarda yer almaya özen gösteriyoruz.

Hangi ürün lansmanı ile yerel ve global sektör profesyonellerinin dikkatini çekmeyi hedeflediniz?

Hidrolik Menteşe grubu, cam kapılarda ayarlanabilir kapanma hızıyla, ofislerde ve diğer tüm şık mekânlarda konfor ve kullanım kolaylığıyla beraber estetiği de bir arada sunmaktadır. Hedef kitlemizin deneyimleri neticesinde aldığımız olumlu geri bildirimlerden ve yoğun ilgisinden oldukça memnunuz.

Hidrolik Menteşelerimizin işlevsel, estetik ve yenilikçi olma özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda akılcı çözümleri ile hem rakiplerinin, hem de sektör profesyonellerinin ilgisini üzerine toplayabiliyor.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Firmamızın geleceğe taşımayı hedeflediği en önemli nokta, eksiksiz müşteri memnuniyeti ve güvenidir. Bizler bu iki faktörün, firmamızın hedefleri açısından yüksek önemde olduğu bilinciyle sektördeki yanlış uygulamaların önüne geçerek bunun yerine doğru ve akılcı çözümleri sunmak ve uygulamacılarımızın alışkanlıklarını bu yönde oluşmasını sağlayıp verimliliklerini artırarak, müşteri memnuniyeti için daha iyiye ulaşma çabası içerisinde olacağız. Şirketimiz sektörün yenilikçi ve dinamik yüzü olmayı hedeflemektedir.

Çalışanlarımız gücümüzün kaynağıdır. Çalışanlarımızın gelişmelerine fırsat tanımak suretiyle yetenek ve gelişimlerini artırmak hedefimizdir.

Stratejik olarak; yeni pazarlar ve mevcut iş alanlarında yeni ürün geliştirerek organik ve inorganik büyümenin yanı sıra, müşteri ihtiyaç ve beklentisini karşılayan ve sektörde en çok tercih edilen marka olma özelliğimizi muhafaza ederek ileriye taşımayı hedefliyoruz.

“We aim to be innovative and dynamic face of the sector”

BM Cam Equipment Sales Manager Didem ÜNLÜÇAY Eurasia Window  After the Fair 2017 Fair was evaluated  on the fuara.  ÜNLÜÇAY; “At the Eurasia Window 2017  Fair, we have offered ‘Hydraulic Hinges’, which offer aesthetics together with comfort and ease of use in offices and all other stylish spaces with adjustable closing speed on the glass doors for the use of our customers. We are very pleased with the customer satisfaction we get.”

bm cam 46c

Powered by OrdaSoft!