konmetsanYatırımlarımızla, Pazardaki Rekabet Gücümüze İvme Kazandırıyoruz

Konmetsan Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Sait ARLI gerçekleştirdiğimiz söyleşide, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarına değinerek; “2017 yılının son çeyreğinde, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına fabrikamıza 10.000 m2 kapalı alan daha eklemeyi hedeflemekteyiz” dedi.

 

konmetsan 46a

Yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarınızı ve markanızın günümüz faaliyetlerini değerlendirir misiniz?

2005 yılında kurulan Konmetsan Alüminyum, korkuluk aksesuarları üretimini kurulduğu günden bugüne profesyonel bir ekiple sürdürmektedir. Konmetsan Alüminyum, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde yaygın satış ve servis ağı kurarak yüksek üretim kapasitesi ile sektöründe dünya devi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Konmetsan Alüminyum, profesyonel bir ekibin sürdürdüğü çalışmalar ile Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı kurarak yüksek üretim kapasitesi ile Türkiye’nin alüminyum bağlantı elemanları sektöründe önde gelen firmaları arasında yer almıştır. Pazar tecrübesi ile oluşan güven, iş ahlakı ve çalışma azminin yanı sıra günün teknolojilerine uygun yatırımları ile Konmetsan şık ve estetik mekânlara kaliteli ve modern ürünleri sunmaktadır.

Konmetsan Alüminyum’un kurulduğu günden bugüne önemli yatırımlardan bahsedecek olursak;

•          2010 yılında web sitesi üzerinden online alüminyum profil ve aksesuarlarını satışa çıkararak bir ilke imza atmıştır.

•          2012 yılında yuvarlak aksesuarların yanı sıra kare aksesuarın üretimine başlamıştır.

•          2013 yılında sektöründe bir ilke imza atarak tamamı patentli ürünleri olan altıgen sistemi üretmeye başlamıştır.

•          2015 yılın da müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına Konya Organize Sanayi Bölgesindeki 20.000 m2’lik fabrikasını tamamlayarak bütün üretimini buraya taşımıştır.

•          2016 yılında sektörde hem kendi hem de müşterilerinin elini güçlendirme adına 1.100 tonluk proses kontrollü ekstrüzyon presini bünyesine katmış böylelikle tam bir entegre üretimine geçmiştir.

Sonuç olarak günümüzde Konmetsan Alüminyum ürettiği yüzlerce çeşit aksesuarların yanında alüminyum küpeşte profillerini de ekleyerek pazardaki rekabetçi gücünü daha da artırmıştır.

konmetsan 46b

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Online Alışveriş Kolaylığı

www.konmetsan.com.tr adresinden firmamızın üretmiş olduğu alüminyum profil ve aksesuar çeşitlerinin tamamına erişilebilmektedir.

Ürün Çeşitliliği

Yuvarlak, Kare ve Petek (Altıgen) sistem ürünlerinin profil ve aksesuarları aynı çatı altında üretilmektedir.

Kolay Erişilebilirlik

Türkiye’de 75, yurt dışında 9 satış noktası bulunmaktadır.

Üretim Kapasitesi

Aksesuarda 1.500.000 adet/ay, profilde 350 ton/ay üretim gerçekleştirebilmektedir.

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Konmetsan’da kalite bir ayrıcalık değil standarttır. Standart bir kalite çizgisinde üretim yapan işletmemizde kalite çıtası sürekli yükselmektedir. Kalitenin yanı sıra müşteri istek ve beklentilerine zamanında çözüm üretme felsefesi ile hareket ederek koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak temel hedefimizdir. 

Katılım sağladığınız Tüyap fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ile birlikte fuarın markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

Firmamız uzun bir aradan sonra bu yıl yurt içi fuara katılım kararı almıştır. Bu sayede gerek yurt içi, gerekse yurt dışındaki iş ortaklarıyla İstanbul’da bir araya gelme fırsatı bulunmuştur. Bunun yanı sıra fuar sayesinde yüzlerce yerli ve yabancı misafirlerle görüşerek yeni bayilik sözleşmeleri imzalama fırsatı bulduk.

Fuar organizatörlerinden 2018 yılındaki beklentilerimiz daha çok ve farklı ülkelerden yabancı misafirlerin fuara katılımlarını sağlamalarıdır, zira bunu sağlamalı durumunda bizim gibi birçok firmanın ihracat kapasitesini artırmalarına önemli katkı sağlayacaklardır.    

konmetsan 46c

Firmanızın vizyon ve misyonundan bahseder misiniz?

Vizyonumuz, yurt içi ve yurt dışı pazarında etkinliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla uzmanlık alanında kendi yöntemlerini sürekli geliştiren sektörün öncülüğünü yapan Türkiye’nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

Misyonumuz; estetik, yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizle yaşam alanlarınızdaki güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olmaktır.

Firmanızın 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

2017 yılının son çeyreğinde müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına fabrikamıza 10.000 m2 kapalı alan daha eklemeyi hedeflemekteyiz. Bu hedefimizi tamamladıktan sonra aksesuar imalatındaki üretim kapasitemizi 2.500.000 adet/ay seviyesine çıkararak, pazarda bayilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet vererek bayilerimizin pazardaki rekabet gücünü artırmaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Çok değerli ALU&Art ve Win&ART Proje Dergileri yönetim ve ekibine de saygı ve sevgilerimizi iletiyor, yayın hayatınızda başarılar temenni ediyoruz.

"With our investments, we gain the Competition Power Accelerator in the market"

Konmetsan Alüminyum Chairman of the Board Mohammed Sait ARLI, in our interview, addressed domestic and foreign investments; "In the last quarter of 2017, we are aiming to add 10.000 m2 closed area to our factory in order to serve our customers better".

konmetsan 46d

Powered by OrdaSoft!