metsan logoMetsan, Yapı Fuarı’nda Üç Farklı Ürün Grubumuz İle Yer Alacak

Metsan Endüstriyel Yapıştırıcılar Satınalma Direktörü Cem KOMAR Yapı Fuarı öncesi gerçekleştirdiğimiz söyleşide; “Yapı Fuarı’nın markalarımıza ve firmamıza yurt içinde ve yurt dışında yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra, prestij kazandırdığını da düşünüyoruz. Başarılı ve kaliteli bir fuar organizasyonu olarak gördüğümüz Yapı Fuarı’nın, yeni başarılara imza atacağından şüphe duymuyoruz” diyerek görüşlerini bildirdi.

 

 

 

metsan 46aMarkanızın günümüz faaliyetlerine ve yurt içindeki / yurt dışındaki yatırımlarınıza değinir misiniz?

Üretime yönelik yatırımlarımız hız kesmeden sürüyor. Birkaç ay içerisinde yeni fabrika binamıza taşınacağız. Yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin artan taleplerini karşılayabilmek için, üretim hatlarımızda sürekli yenilemeler yapmaktayız. Kapasite artırılması ve tam otomasyona geçiş konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Pazar payımızı daha da geliştirmek için yurt içi ve yurt dışı fuar katılımlarımız devam edecek. Mevcut müşterilerimizin teknik alt yapılarını desteklemek amaçlı yapmakta olduğumuz teknik eğitim çalışmalarımızı yıl boyunca sürdüreceğiz. Ar-Ge departmanımız mevcut ürünlerimizin performanslarının geliştirilmesi ve ürün gamımızın genişletilmesi konusunda çalışmalarına devam ediyor. Ar-Ge laboratuvarımız ve kalite kontrol laboratuvarımızı ekipman ve elaman ilaveleri yaparak sürekli güçlendiriyoruz.

Rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Rekabet noktasında bizi diğer markalardan ayıran öncü farklılığımızın, kalite anlayışımızdan kaynaklandığını düşünüyoruz. Kalite anlayışımız bize her alanda tartışılmaz bir rekabet üstünlüğü kazandırmaktadır. Kalite anlayışımızın özü şudur; kalitemiz yükseldikçe ürünlerimiz daha çok tercih ediliyor ve biz daha çok üretim yapıyoruz. Üretimimiz arttıkça üretim birim maliyetlerimiz daha da düşüyor ve bu bir zincirleme reaksiyon başlatıyor. Elde ettiğimiz tasarrufların bir kısmını düşük fiyatlar şeklinde müşterilerimize yansıtıyoruz. Müşterilerimizin keyfine diyecek yok, kalite sürekli yükseliyor ve fiyatlar daha rekabetçi oluyor.

Katılım sağladığınız fuar organizasyonu ile ilgili değerlendirmeniz ile birlikte fuarların markanıza yansımaları hakkında görüş bildirir misiniz? Fuar organizatörlerinden farklı beklentileriniz söz konusu mu?

Yem Fuarcılık firması 39 yıllık tecrübesi ve dünya standartlarında bir hizmet anlayışı ile başarısını fazlası ile kanıtlamış durumda. Türk firmaları ve ürünlerinin dünyaya tanıtımı konusunda büyük katkılar sağlıyor. Biz; Yapı Fuarı’nın markalarımıza ve firmamıza yurt içinde ve yurt dışında yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra prestij kazandırdığını da düşünüyoruz. Başarılı ve kaliteli bir fuar organizasyonu olarak gördüğümüz Yapı Fuarı’nın yeni başarılara imza atacağından şüphe duymuyoruz.  Organizasyona katkılarını sunan tüm ekibi tebrik ediyor ve Metsan ailesi olarak desteğimizi sürdüreceğimizi ifade etmek istiyoruz. 

Hangi ürün lansmanı ile yerel ve global sektör profesyonellerinin dikkatini çekmeyi hedefliyorsunuz?

Bu fuarda üreticisi olduğumuz ve ihracatını yapmakta olduğumuz üç farklı ürün grubumuz ile yer alacağız.

1.         Grup

Beton yapıların korunması ve beton yapıların ankrajlanması alanında kullanılan ve diğer mekanik ankraj tekniklerine kıyasla daha geniş spektrumlu avantajlar sunan EMS Dubell® markasıyla üretmiş olduğumuz iki bileşenli, yüksek kaliteli kimyasal ankraj enjeksiyon sistemlerimiz EMS Dubell® F. 1311 Kimyasal Dübel ve EMS Dubell® F.1511 Kimyasal Dübel. Metsan Endüstriyel Yapıştırıcılar olarak kimyasal dübel üretiminde Türkiye’de TSE’den onay belgesi alabilmiş tek firma olduğumuzu gururla belirtmek isteriz.

metsan 46a1

2.         Grup

Teflon bant, keten ve macun gibi geleneksel sızdırmazlık malzemelerinin yerini alan, TSE & DVGW belgeli yeni nesil boru sızdırmazlık kimyasallarımız;

EMS FORCE 55-43; Genel Amaçlı Boru Sızdırmazlık Kimyasalı

EMS FORCE 55-42; Yüksek Sıcaklık Dayanımlı Boru Sızdırmazlık Kimyasalı

EMS FORCE 55-77; Geniş Çaplı Borular ve Yüksek Kimyasal Direnç Gerektiren Uygulamalar İçin Geliştirilmiş Boru Sızdırmazlık Kimyasalı.

Her üç ürünümüz de her türlü su, yağ, gres ve birçok kimyasalın geçtiği boru dişlilerinde ve yaygın olarak basınçlı kaplarda, hava kompresörlerinde, hidrolik sistem ve tanklarda, vibrasyona karşı mukavemet gerektiren yerlerde kullanılır. % 100 sızdırmazlık sağlayan ürünlerimiz kolay uygulanma avantajının yanı sıra muadillerine kıyasla oldukça ekonomiktir.

metsan 46a2

3.         Grup

Plastik, metal, ahşap, kumaş, deri, mantar, keçe, kâğıt ve benzer birçok yüzey tipinde hızlı ve güçlü yapışma sağlayan süper yapıştırıcılarımız;

EMS FORCE 801; Süper Hızlı ve Nüfuz Edici Süper Yapıştırıcı

EMS FORCE 805; Ultra Hızlı ve Ekstra Güçlü Süper Yapıştırıcı

EMS FORCE 807; Hızlı, Güçlü ve Boşluk Doldurma Özelliğine Sahip Süper Yapıştırıcı

EMS FORCE 809; Maksimum Güçlü, Maksimum Boşluk Doldurma Kapasiteli Süper Yapıştırıcı

metsan 46a3

Bu fuarda yerli ve yabancı ziyaretçilerimizle paylaşacağımız teknik bilgiler ve demo uygulamalarımızın yanı sıra, sektörün önünü açan ve yeni ürünler geliştirmenin gerekliliğini ortaya koyan “anahtar teknoloji” rolünü üstlenen ürünlerimizin sağladığı avantajları birlikte değerlendirme fırsatı bulacağız.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, 2017-2018 yılı hedef ve projelerinizi, pazarda nasıl bir strateji izleyeceğinizi bizimle paylaşır mısınız?

Biz güçlü hedefleri olan bir firmayız. Her alanda yatırımlarımız hız kesmeden sürecek. 10-15 yıllık bir perspektifimiz var. İç pazarda pazar lideri konumumuzu daha da güçlendireceğiz. İhracat bu süreçte büyümemizin motoru ve ana omurgası olacaktır. Ciromuzun % 95’ini ihracatımızın oluşturduğu ve inşallah bu sürecin devamında dünya genelinde 200’ü aşkın ülkede temsilcileri olan, yaklaşık 20 ülkede üretim yapan bir organizasyona dönüşeceğiz. Markalarımız global pazarda da lider markalar haline gelecektir. Biz Metsan ailesi olarak, bu süreçte sorumluluklarımızın ve bizi bekleyen zorlukların en geniş anlamda farkındayız. Güçlü bir inanç ve azimle yolumuza devam edeceğiz.

Gücümüzü; sorumluluklarımızı ve hedeflerimizi paylaştığımız halkımızdan, yerel ve global iş ortaklarımızın desteğinden alıyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Sektörümüzün ilkeli yayın kuruluşu dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Projeyi takip ediyor; başarılı ve etik yayın ahlakınızı takdir ediyor, şahsınız nezdinde sizi ve değerli ekip arkadaşlarınızı tebrik ediyoruz.

Metsan, will Take its Place at Construction Fair, with our Three Different Product Groups

Cem KOMAR, who is the Purchasing Director at Metsan Industrial Adhesives company, has stated in the interview we held with him before the construction fair and expresses his opinions by saying: “We believe that construction fair also makes our company gain prestige besides gaining new customers within or outside the country. We have no doubt that construction fair, as being a successful and quality fair organization, will create new successes.”.

Powered by OrdaSoft!