vhs logoVHS Avrasya Pencere Fuarı’nda Yeni Ürün Gruplarıyla Dikkat Çekecek

VHS Dış Ticaret Müdürü Rıfat BAYSAL gerçekleştirdiğimiz söyleşide Mart ayında gerçekleştirilecek olan Avrasya Pencere 2017 Fuarı’na katılım sağlayacaklarını ifade ederek; “Bilinilir ve güvenilir bir marka olma hedefiyle çıktığımız yolda, edindiğimiz tecrübe ile kaliteden ödün vermeden daima müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

 

vhs 63a

Firmanızın günümüz faaliyetlerine ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Firmamız; plastik kapı ve pencereler için kilit barelleri, basit havalandırma ve kilitleme aksesuarları imalatı ile sektöre adım atmıştır. Kapı ve pencere sektöründeki ilerlemelerle birlikte firmamız, üretim süreçleri de geliştirilerek ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Kapı ve pencere mekanizmaları firmamızın lokomotif ürünlerinden biridir. Yapılarda sistem çözümleri üreten firmamız; kapı ve pencereler için çift açılım ve çift kanat sistemleri, kilit ve kilitleme sistemleri, sürme sistemleri ve benzeri ürün çeşitleriyle sektörün önde gelen aksesuar üreticilerinden biri olmuştur.

Önümüzdeki günlerde piyasaya sunmayı planladığınız yeni ürünleriniz, yeni projeleriniz, makine parkuru yatırımlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Firma olarak yeniliklerimiz ve yeni yatırımlarımız bu dönemde de varlığını sürdürüyor. Ürün grubu olarak barel üretimine başladık ve ürünü çeşitlendirdik. Barel üretimi ve bunun toplanıp paketlenmesine kadar olan prosesi kendi ekibimiz ve Ar-Ge çalışmalarımızla yaptık. Kilit grubunda da bir takım yeniliklerimiz oldu. Kol gurubu döküm grubunda yeni çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çift açılımda yaptığımız bir takım inovasyonlarımız da bulunmakta. Ürünün daha pratik şekilde montajını sağlayacak yeniliklerin yanı sıra daha farklı ürünlerimiz de var. Bu ürünlerimizi Avrasya Pencere 2017 Fuarı’nda da sergileyeceğiz. Bunun yanında tüm bu ürünleri çıkarmamıza çok büyük fayda sağlayan bir makine yatırım grubumuz var. İlave teknolojik makineler aldık ve bu makineler Kalıphane ile ilgili olarak CNC işlemeler, tel erozyonlar gibi makinelerdir. Bizim için en önemlisi otomasyonla ilgili olan kısım. Otomasyonla ilgili ciddi bir yatırım yapıp, mühendisler ile çalışıyoruz. VHS olarak mekanik, makina ve otomasyon anlamında birçok şeyi kendi bünyemizde yapmaya başladık.

2017 yılında pazarda nasıl bir strateji izleyeceksiniz? Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yapar mısınız?

Bilinilir ve güvenilir bir marka olma hedefiyle çıktığımız yolda, edindiğimiz tecrübe ile kaliteden ödün vermeden daima müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. VHS olarak yeni pazarlarda mümkün olduğunca marka bilinilirliğini artırıcı çalışmalar, yeni üretimler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Gelecekte de mevcut durumumuzu en iyi noktalara taşımayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemde katılım sağlamayı düşündüğünüz fuar organizasyonları hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Her sene düzenli olarak iştirak ettiğimiz, bu sene de Mart ayında gerçekleştirilecek olan Avrasya Pencere 2017 Fuarı’na katılım sağlıyoruz. Ayrıca yurt dışında gerçekleşen ve bayilerimizin iştirak ettiği fuarlara de ziyaretlerimiz ve desteğimiz her zaman olduğu gibi devam edecektir. Düzenli olarak katılımını gerçekleştirdiğimiz Fensterbau Frontale 2018 hazırlıklarımız da şimdiden başlamış durumda.

vhs 63b

Markanızın yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki konumunu değerlendirir misiniz?

Biz VHS markasını en baştan beri bilinir, güvenilir bir marka yapmayı hedefledik. Bunun da meyvelerini toplamaya başladık. Ciddi, profesyonel bir kadroya ulaştık. Bu zaman içerisinde kazandığımız bir sonuç oldu.

Firmamız, marka bilinilirliğini ve güvenilirliğini gerek yurt içinde gerek yurt dışında pekiştirmiş bir firmadır.

% 95 oranında üretimimizle ihracat yapan bir firmayız. Çalıştığımız ülkelerin hemen hemen hepsinde yıllardır sistemini oturttuğumuz, daha da geliştirmeye çalıştığımız bayilerimiz var. Birebir son tüketiciye ürün dağıtımımız kesinlikle yok. Yurt içi ve yurt dışında belli başlı profil fabrikaları ile çalışmaktayız.

vhs 63c

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

Mart ayında gerçekleştirilecek Avrasya Pencere 2017 Fuarı her sene olduğu gibi bu sene de tam anlamıyla bir sektör buluşması niteliğinde olacak. Her şeyden önce fuarın sektörümüz, sektörümüze hizmet eden tüm firmalar ve sektör çalışanları için hayırlı ve bol kazançlı olmasını temenni ediyorum. 2017 yılının da sektörümüz açısından hayırlı, bereketli ve çok hareketli bir yıl olmasını diliyorum.

Ayrıca VHS ailesi olarak, sektörümüzü yakından takip eden yayınlarınız ALU&Art ve Win&ART Proje dergilerine başarılarının devamı ile birlikte teşekkürlerimizi sunuyoruz.


VHS in Eurasia Window Fair Attention to New Product Groups

VHS Export Manager Rıfat BAYSAL stated that they will participate in Eurasia Window 2017 Fair to be realized in March. "We aim to become a well-known and reliable brand on the road, we continue our work by keeping the front-line of customer satisfaction without sacrificing quality with our experience."

vhs 63d

Powered by OrdaSoft!