londrametalborsas5

 fsm1   galsiad1

 
kemalbeysmll
Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek, Bayramınız Kutlu  Olsun!
Devamını oku...
 

facebanner kare rvz

 
onerialu9
 

almanya4


 

aygun loog

Aygün Alüminyum Tamamladığı Projelerle Fark Yaratıyor

Aygün Alüminyum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa GÜNEYSEL ve Yönetim Kurulu Üyesi Mimar İlker GÜNEYSEL, kendileriyle gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde, alüminyum sektöründeki gelişmelerden devam eden projelerine, kullandıkları sistemlerden 2012 yılı değerlendirmesine kadar bir çok konuda yönelttiğimiz soruları yanıtladılar.

 

aygun 1

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Aygün Alüminyum 34 senelik bir firma olup, alüminyum giydirme cephe konusunda faaliyet göstermektedir. Dünya üzerindeki en başarılı alüminyum sistem firmalarından olan Schüco’nun son yıllardaki en başarılı uygulayıcı firması olarak Rusya, Ukrayna, Belçika, Orta Avrupa, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Türkiye’de yüzlerce önemli projeyi başarıyla tamamlamıştır.

 

Dünya inşaat sektöründe en zorlu projeleri tamamlayarak, konusunda başarılı diğer uluslararası firmalarla ciddi rekabet yaşar duruma gelmiş bulunmaktayız. Rusya’da son 13 yıldır yaklaşık 40 tane önemli projeyi başarıyla tamamlayarak çok güçlü bir konuma gelmiş bulunmaktayız. Rusya’da yapmış olduğumuz yatırımlarla ve güçlü kadrolarımızla, gelecekte de Rusya’da önemli bir çok projeye imza atmayı hedefliyoruz.

 

İmalat ve montaj çalışmalarımız devam etmekte olan Brüksel’deki Nato merkez binası projemizle takrar Avrupa

pazarında güçlü hale gelerek, birçok önemli projeye imza atmayı hedefliyoruz.

 

Üretimizi yaptığınız ürünlerinizden, fabrikanızdan bahseder misiniz?

Binaların dış cephelerinde görebileceğiniz her türlü malzemenin uygulamasını yapmaktayız. Genel olarak faaliyet

alanlarımız; Panel sistem giydirme cepheler, projeye özel dizayn giydirme cepheler,standart kapaklı giydirme cepheler, strüktürel sistem giydirme cepheler, alüminyum doğramalar, planar cephe sistemleri, alüminyum kompozit levha ve diğer metal levha uygulamaları, seramik ve Terra Cotta cephe kaplamaları, şeffaf çatı ve ışıklıklar, yangın dayanımlı bomba ve kurşun dayanımlı giydirme cephe ve doğramalar, Aygün küpeşte ve korkuluk sistemleri, otomatik, manuel kayar ve döner kapılar, özel dizayn güneş kırıcı sistemleri.

 

Fabrikamız Tekirdağ ili Çorlu ilçesi’nde olup, 24.000 m² arsasında 16.000 m² kapalı üretim alanına sahiptir. İleri ve çağdaş teknoloji ürünü makine parkuru ve 200 kişilik güçlü imalat kadrosuyla yıllık 250.000 m²’lik üretim yapabilmekteyiz.

aygun 2

Sektörümüze sunduğunuz ürünleriniz, sistemleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

13 yıllık partnerimiz olan Schuco’nun sistemlerini ve projeye özel custom design sistemlerini, diğer uluslar arası tedarikçi partnerlerimizin tüm cephe malzemelerini projelere ve mimariye uygun olarak güçlü teknik kadrolarımızla başarıyla tamamlamaktayız. Mimaride sınır tanımayan en iddialı projelerde dahi, bina dış kabuğunda kullanılan her türlü malzemeyi başarıyla uygulayarak binalara değer katıyoruz.

 

Yurtiçi ve yurtdışı projelerinizden bahseder misiniz?

Türkiye’de devam eden projelerimiz; Bomonti Hilton Otel, Fourwinds ve Rönesance Tower. Yurtdışı projelerimizden bazıları ise; Nato Merkez Binası (Brüksel) Plot16 (Moskova), Valavoya (Moskova), Timura Firunza (Moskova), Lapino Hospital (Moskova), Electro Business (St. Petersburg), Sky Tower(Kiev) Avrupa’nın en yüksek projelerinden Plot9’u Moskova’da tamamlamamızın ardından 352 m. ile daha yükseği olan Plot16’da imalat ve montaj çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

 

Brüksel’deki Nato merkez binası projemizle Nato gerekliliklerini yerine getirerek bir cephe firması olarak Nato mütahidi olduk. Bu güzide projemizi de başarıyla tamamlayarak tekrar Avrupa pazarında güçlü hale gelmeyi hedefliyoruz.

 

Firmanızın sahip olduğu sertifikalar-belgeler nelerdir? Sizce bu belgelerin firmalara katkısı nedir?

Sahip olduğumuz; İSO 9001:2000 sertifikası, Schuco yetkinlik sertifikası, Rusya’daki çeşitli sertifikalarımız, Nato güvenlik ve Nato kalite sertifikaları, firmamız kalite politikasının temelini teşkil etmektedir. Sahip olduğumuz bu sertifikalar ve kalite prosedürü; şirket organizasyonumuzun her aşamasında düzeni ve yüksek kaliteyi sağlamamızı ve aynı zamanda işlerin de takvimine uygun olarak kurumsallaşmış şirket yapımız içerisinde ilerlemesini sağlamaktadır.

 

Firmanızı piyasadaki diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir? Müşterilerinizin sizi seçmesindeki en büyük etken nedir ?

Çok uzun yıllardır süregelen güçlü altyapımız ve yıllardır birlikte çalışan çekirdek kadromuzla oluşturduğumuz Aygün ailemiz başarımızın temelini oluşturmaktadır. Yıllardır insana yatırım yaparak oluşturulan bu güçlü kadro ve tamamladığımız yüzlerce önemli proje, firmamızı diğer firmalarından bir adım öne çıkarmaktadır. Kendimizi artık bir mühendislik firması olarak da görmekteyiz. Dünya üzerindeki en zorlu ve kapsamlı projeleri bu güçlü kadrolarımızla ve çok ciddi rakamlara ulaşan üretim ve montaj kapasitemizle başarıyla tamamlamaktayız.

 

Katıldığınız fuarları değerlendirir misiniz? Önümüzdeki dönemlerde katılmayı planladığınız fuarlar hangileri?

Aygün Alüminyum olarak önemli yapı fuarlarını yakından takip ediyoruz. Partnerlerimizle birlikte İstanbul, Münih, Paris ve Moskova fuarlarında bulunarak, sektördeki yenilikleri gözlemleyerek, firmamız bünyesinde bu yeniliklere yer veriyoruz.

 

2012 yılı firmanız açısından nasıl geçti sektörümüz ve firmanız açısından değerlendirir misiniz ?

2012 yılı firmamız açısından çok başarılı geçti. Azerbaycan, Orta Avrupa, Rusya ve Türkiye’de birçok başarılı ve önemli projeye imza attık.

 

2012 yılında da Schüco’nun Avrupa ve Türkiye’deki en başarılı bayisi olduk. Nato mütahidi olarak Brüksel’de Nato merkez binası projemize başladık.

 

Moskova’da tamamlamış olduğumuz PLOT 9’dan sonra PLOT 16 projemizle en yüksek bina rekorumuzu 352 m. yüksekliğe taşıyoruz.

 

Yine 2012 yılında fabrikamızı Çorlu’ya taşıyarak ve makine parkurumuza yeni makineler de ekleyerek kapasitemizi 2 katı artırdık.

aygun 3

 

 
Paylaş
Turkish English French German Italian Persian Russian Spanish
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İçerik Tıklama Görünümü : 5151706