londrametalborsas5

 fsm1   galsiad1

 
kemalbeysmll
Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek, Bayramınız Kutlu  Olsun!
Devamını oku...
 

facebanner kare rvz

 
onerialu9
 

almanya4


 

İçerinin rahatlığı, dışarının ferahlığı

LIBART, projeye özgü çözümler geliştiren; içeri ile dışarı arasında köprü işlevi gören özel konfor alanları

oluşturan; bir hareketli mimari sistemler üreticisi... Sloganlarını ve temel felsefelerini “İçerinin rahatlığı, dışarının ferahlığı” cümlesiyle özetleyen şirket sahibi Cem ÇOMU “doğanın sunduğu ferahlığı mekânlarımıza taşıyarak, daha da yaşanabilir kılmak istiyoruz” diyor.

  libart1

LİBART hareketli sistemler hakkında bilgi verir misiniz?

LIBART Hareketli Mimari Sistemler, çok geniş bir alanda uygulama imkânı buluyor. Yenilikçi tasarımlarımızla konutlar, ticari yapılar, endüstriyel tesisler, restoran ve kafeler için benzersiz mimari çözümler sunuyoruz. Tamamen açılabilir havuz kapama sistemleri, gölge işlevi de gören ve istenildiğinde açılabilen özel veranda çözümleri, açılabilir çatı ışıklığı uygulamaları, fabrika içi temiz odaları veya sanayinin farklı gereksinimleri için tasarlanan özel hareketli performans odaları, bu çözümlerden sadece bazıları.

Mimari gelişmelere ve tüketici beklentilerine paralel olarak geliştirilen yenilikçi çözümler, teknoloji ve malzemenin sınırları zorlanarak, sıra dışı ve özgün tasarımlarla kullanıcının beğenisine sunuluyor. Bunun yanı sıra, çevreye duyarlılık, enerjinin etkin kullanımı ve güvenlik gibi yüksek standartlı mimari ögeler, tasarımlarımızda ilke edindiğimiz konular. Alüminyum, cam, polikarbonat ve tamamen paslanmaz bağlantı elemanlarından oluşan sistemlerimiz; uygulama yapılacak bölgeye özgü kar yükü, rüzgâr yükü ve diğer sabit ve hareketli yükler göz önünde bulundurularak, Uluslararası Yapı Standartları (IBC–Building Code), AISI ve AISC standartlarına göre tasarlanır. Her bir proje istenirse, bağımsız bir mühendislik denetim şirketinin hazırladığı projeye özel statik raporu ile kullanıcıya takdim edilir...

20 yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet gösteriyoruz... Türkiye’nin ilk KİNETİK Mimari Çözüm Markası olarak çıktığımız yolda, geride bıraktığımız 20 yıla çok şey sığdırdık. Kurulduğumuz günden bu yana sürekli gelişen ürün gamı, özel ihtiyaçlar için geliştirilen benzersiz tasarımlar, anahtar teslim uygulama çözümü, montaj dahil garanti uygulaması, artan satış rakamları ve yakaladığımız başarı çizgisi ile sektöre yön vermeye devam ediyoruz. İstanbul Beylikdüzü ve Amerika Ohio’daki fabrikalarımızda üretilen sistemler ve Dünyanın 22 farklı ülkesinde hayata geçirilen yenilikçi çözümler; binlerce müşterimiz için, güven, estetik ve konforun teminatı olarak yaşamaya devam ediyor...

Ürünlerinizin özelliklerinden söz eder misiniz?

Türkiye’de kapatma ihtiyaçları; branda ya da tente sistemleri ile karşılanıyor, bu sistemler ihtiyacı karşılamak açısından kısmen yeterli olsa da uzun ömürlü değiller. Bizim sistemlerimizde ise kaplamasına 10 yıl, sisteme 5 yıl garanti veriyoruz. LIBART sistemlerinin üzerine çıkabilirsiniz, fırçayla yıkayabilir kolayca temizleyebilirsiniz. Diğer sistemlerde bir takım dış etkenleri temizleyemediğiniz için leke kalabilir, solabilir ancak buna rağmen temizlemek için üzerine çıkamazsınız. Ana taşıyıcı maddemiz olan Alüminyumu kendi kalıplarımızla çektiriyoruz. Kar yükü açısından da, İstanbul’da kar yüklemesi m2’de 75 kg’ olarak belirlenmis olmasina ragmen. Libart, Istanbulda m2’de 100 kg ile 130kg/m2 kar yüklemesi üzerinden tasarım yapıyor ve kar yükü haricinde saatte 145 km rüzgar hızına göre statik açıdan güvenli sistemler yapıyoruz. Bununla beraber sistemler oldukça pratik. Yaklaşık 250 m2’lik bir havuzun üstüne uyguladığınızda, siz sadece elinizle iterek sistemi rahatlıkla açıp, kapatabilirsiniz. Ayrıca istenirse motorlu da yapabildiğimiz gibi, üzerine güneş enerjisi paneli koyarak, oradan elde ettiğimiz enerjiyi tekerleklere verdiğimizde otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemler elde edebiliyoruz. Örneğin restoranlarda üzerlerine yağmur sensörlü koyduğumuzda, yağmur yağmaya başladığında otomatik olarak kapanması gibi müşterilerimiz için çok büyük avantajlar sağlamaktayız. Özellikle restoranlar için yaptığımız çatı sistemleri arasında Mc Donalds’lar, Mid Point’ler, Divan Pastaneleri gibi oldukça fazla örnek bulunmaktadır.

libart2Firma yapılanmanız ve satış politikanız hakkında neler söylersiniz.?

LIBART olarak biz Anadolu ve yurtdışında bayilik sistemi ile çalışıyoruz;18 ülkede bayimiz var. Bütün dünyaya imalatımız (Amerika ve Kanada üretimi Amerika’daki fabrikamızdan yapılıyor) Türkiye’de yapılıyor; demonte olarak ihraç ediliyor. İsteniyorsa süpervizör hizmeti de verebiliyoruz. Süpervizör montaj esnasında danışmanlık yaparak müşterinin kendi elemanları ile beraber çalışıyor. Eğer tecrübeli bir bayi ise sistemi tamamen kendi uygulayabiliyor. Hatta kullanıcı kendi dahi uygulama yapabiliyor. Uygulama kataloğu, her sosyal sınıftan insanın anlayabileceği bir detayda; neresine yapışkan sürülecek, neresine vida takılacağı en ince detaylara kadar veriliyor. Boyut konusunda da oldukça esneğiz. 3m X 5 metreden, 40m x 100 metreye istediğiniz ölçüde sistem yapabiliyoruz. Çok büyük alanlarda 4.000 m2’yi direksiz olarak kapatabiliyoruz.

Ürünlerinizi hangi yöntemlerle pazarlıyorsunuz, pazarlarken en çok nelere dikkat ediyorsunuz.?

Bizim sistemlerimiz kişi ve kullanıma özel tasarlanmış olup, gelişen yaşam koşulları ve ticari ihtiyaçlar içinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin kışlık mekânı olmayan bir restoran kapatma yaptırmazsa masa-sandalyelerinin dış etkenlerden dolayı yıpranması kaçınılmazdır. Dışarıda hizmet veremez. Ama LIBART Kapatma Sistemleri sayesinde kullanamadığı masa-sandalye; işlevini sürdürmeye devam eder. Ayrıca sistem oldukça iyi derecede ısı yalıtımı da sağlar; iç mekândaki kazanılmış ısıyı muhafaza eder; böylece işletme maliyetleri de önemli ölçüde azalır.

Bizim ana şirketimiz olan LIBRA 20 yıllıktır ve bu sektörde ismi duyulmuş bir firmadır. Bütün bu ürünlerin tarafımızdan üretilmesi ve Ar-Ge’ye önem verilmesi -ki bu yıllık $150 ila $250 bin dolar arasında bir bütçedir- geleceğimize ve bir dünya şirketi olma hedefinde çalışmamızın sonucudur. Fabrikamız çatısında Ar-Ge birbirinden ayrı üç kapatma sistemi için çalışıyor. Onları her gün değişik faktörlerle zorluyoruz ki sistemi daha da güçlendirelim; yenileyelim; geliştirelim. Böylelikle çok sağlam ürünler çıkartıyoruz. % 100 Türk malı; Türkiye’de üretiliyor. En büyük reklam kulaktan, kulağa olan reklamdır, bunun yanı sıra internet, dergi reklamları, fuarlara katılarak yeni müşteri kapasitemizi arttırarak, gücümüze her gün daha da güç katıyoruz.

Kalite ve markalaşma konusunda neler söylersiniz?

LIBART bugün sadece Türkiye’ye değil dünyanın 18 farklı ülkesine gerek ürün kalitesi gerekse çözüm olanakları ile hizmet veren kurumsal bir firma. Ayrıca müşterilerimizden gelen taleplere en doğru ve en güvenilir şekilde cevap vermek adına sürekli gelişime önem veren bir firma. Bu noktada Ar- Ge faaliyetleri şirketimizde önemli bir yer tutuyor. Bu çalışmalar neticesinde 2001’den sonra yaptığımız çalışmalarla 2004-2008 yılları arasında her sene farklı branşlarda yapılan yarışmalarda oldukça başarılı olduk ve bu sektörde öncü firmalar arasında yer aldık. 2009’dan itibaren Amerika’da da üretime başladık ve bölgedeki müşterilerimize bu noktadan hizmet vermeye başladık. Bugün de halen yeni ülkelerde üretim tesisleri için görüşmeler sürmekte, yeni ürün ve yeni çözüm arayışları hız kesmeden devam etmektedir. Değişmeyen kalitemiz pazarda kendi kitlesini yaratmış, sektörde LIBART’ı bilinirliği oldukça yüksek bir marka değeri haline getirmiştir.

libart3Aynı konuda iş yapan firmalardan farkınız ve avantajlarınız nelerdir?

LIBART’ın avantajı, bu konuda oldukça tecrübe sahibi olması ve birçok farklı projeye imza atmasının yanı sıra, kadrosunda insan kalitesine önem vermesidir. Ayrıca sistemlerde kullanılan tek bir detay için bile yapılan uzun çalışmalar totalde kalite açısından fark yaratmaktadır. LIBART sadece satış aşamasında değil satış sonrasında da müşteri memnuniyetine önem verir. 7/24 servis hizmetini müşterilerinden hiçbir zaman esirgemez. LIBART her konuda konunun uzmanları ile çalışır. Örneğin statik açıdan her sistem ayrı ayrı Amerika’daki statik bürosu tarafından incelenir ve raporlanır. Ayrıca sistemlerde kullanılan malzemeler sektörde kullanılan tente ve kumaş benzeri malzemelerden hem kullanıcı memnuniyeti hem de teknik özellikler açısından daha avantajlıdır. Bu malzemeleri istenilen her proje için farklı farklı tasarlayarak hareketli mimari sistemler üretebilmek ise bizi rakiplerimizden bir adım öne taşır.

 
Paylaş
Turkish English French German Italian Persian Russian Spanish
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İçerik Tıklama Görünümü : 5158057