londrametalborsas5

 fsm1   galsiad1

 
kemalbeysmll
Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek, Bayramınız Kutlu  Olsun!
Devamını oku...
 

facebanner kare rvz

 
onerialu9
 

almanya4


 

bostik-logo

Bostik, Zemin Kaplama Yapıştırıcılarında da Yenilikler Sunmaya Devam Ediyor

Türkiye‘deki en geniş ürün yelpazelerinden birine sahip olan Bostik, çeşitli trafik yüklerine ve amaçlara göre formülize edilmiş, kendinden yayılan (self-levelling) ve kuru çimentolu şapların üzerine çeşitli zemin kaplamalarının yapıştırılması için de çok alternatifli çözümler sunmaya devam ediyor.

Dünyanın ve Türkiye‘nin öncü ve lider yapı kimyasalları, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünleri üreticilerinden olan Bostik, “FloCol” markası ile “Parke – Halı Yapıştırıcıları” başlığı altında topladığı yapıştırıcılar arasında,

  • Çeşitli kalınlık ve boyda masif parkelerin ve ahşapların içeride ve dışarıda yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar
  • Ses yalıtımı da sağlayan parke yapıştırıcıları
  • Nemli yüzeylere de masif parke ve ahşapların yapıştırılmasına imkan tanıyan yapıştırıcılar
  • Deck, havuz kenarı vb… dış ortam masif parke, egzotik - tropikal ahşapların yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar
  • Halı, pvc, vinil, kauçuk vb… kaplamaların hem yatayda hem de düşeyde yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar
  • Dış ortamlarda sentetik çim, kauçuk vb… kaplamaların yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar
  • WC, banyo vb… ıslak hacimlerde bile çeşitli zemin kaplamalarının yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar
  • Özellikle hastanelerin zemin kaplamalarının yapıştırılmasında kullanılan iletken yapıştırıcılar
  • Ofis, çalışma odası vb..ç mekanlarda, yükseltilmiş döşeme kaplamasında kullanılan sonsuz kullanımlı karo halı yapıştırıcıları yer almaktadır.

bostik

Her türlü masif parke ve ahşabın yapıştırılmasında kullanılan Bostik FloCol MS Parquet, MS Polimer esaslı, kullanıma hazır ve tek komponentli olup; hem içeride hem de dışarıda, max 23 mm kalınlıktaki masif parke ve ahşapları yapıştırma imkanı sağlar. Yapıştırma özelliğinin yanında 14 Db’e kadar ses yalıtımı da sağlayan Bostik FloCol MS Parquet, MS Polimer olma özelliği ile, silikon, solvent, bitüm, izosiyanat vb. çözücü ve zararlı madde içermez, uygulamada astar gerektirmez, her yüzeye kolaylıkla yapışır ve yapıştırır, esnektir ve nemli yüzeylere bile yapıştırma özelliğine sahiptir.

 Yapıştırıcı dünyasının lideri Bostik‘in Parke Yapıştırıcıları grubunda ayrıca, parke ve ahşapların derzlerinin doldurulmasında kullanılan MS Polimer esaslı PK Profi Seal ve Parkett Acrylat dolgu mastikleri, FloCol AdheFill parke fuga yapıştırıcısı ve kabaran ve şişen parke ve ahşapları sökmeden tekrar yapıştırmada kullanılan FloCol PU Inject parke enjeksiyon reçinesi de yer almaktadır.

 Özellikle deck yapımında, havuz kenarı ve dış ortamda masif ahşap ve egzotik – tropikal ahşapların yapıştırılmasında kullanılan Simson MSR BC de MS Polimer esaslı olup, silikon, solvent, bitüm, izosiyanat vb. çözücü ve zararlı madde içermez. UV, tuzlu su vb. yaşlanma ve aşınma etkilerine karşı dayanıklıdır. 600 ml’lik sosis ambalajda piyasaya sunulan Simson MSR BC’nin beyaz ve siyah renkli alternatifleri mevcuttur. Simson dış mekan ahşap yapıştırma sistemleri içerisinde ayrıca armuz dolgu olarak da Simson MSR DC komple bir sistem olarak çözüm üretmektedir.

 Parke yapıştırıcılarının yanında, çeşitli amaçlara göre formülize edilmiş zemin kaplaması yapıştırıcılarından bir başkası olan Bostik FloCol Premia kullanıma hazır olup; pvc, vinil, keçe, kauçuk vb. kaplamaların, yer karolarının, homojen ve heterojen kaplamaların hem yatayda hem de düşeyde güvenle yapıştırılmasında kullanılan, üstün performanslı, solvent içermeyen, çevre dostu bir yapıştırıcıdır. Bostik FloCol Premia ayrıca wc, banyo vb… ıslak hacimlerde kullanılabilecek kaplamaların yapıştırılmasında ve yerden ısıtma sistemlerinin üzerinde de kullanılabilmektedir. Uzun çalışma süresine sahip Bostik FloCol Premia bu özelliği ile uygulayıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

 Halı saha, sentetik çim vb. spor kaplamalarının hem içeride hem de dışarıda güvenle yapıştırılmasında kullanılan Bostik FloCol PU, poliüretan esaslı olup, iki komponentli, elastik ve yüksek yapışma mukavemetine sahip bir yapıştırıcıdır.

 Halı, keçe sırtlı karo halıların, duvardan duvara halıların, sökülür – takılır halıların yapıştırılmasında kullanılan Bostik FloCol TileCarpet sürekli yapışma ve yapıştırma özelliğine sahiptir. Kullanıma hazır ve kullanımı çok kolay olan Bostik FloCol TileCarpet ayrıca püskürtülebilir. Ekonomiktir, astar gerektirmez, solventsizdir. 

 
Paylaş
Turkish English French German Italian Persian Russian Spanish
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İçerik Tıklama Görünümü : 5147882